Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (388 оценки, просек: 4.3)
пакет Varyforte

Побрзај! Ограничена понуда!

Само денес! 50% попуст

4798 ден 2399 ден

Не е достапно

Varyforte - крем за проширени вени! Купете во Македонија со попуст!

преглед Varyforte

Varyforte е крем кој ви овозможува да се справите со проблемот со проширените вени дома без операција. По постојана употреба на производот, црвенилото на нозете од пукање капилари исчезнува, проблемот со отечените вени исчезнува, подуеноста се намалува, нозете пребрзо престануваат да се заморуваат.

Производот може да се користи не само за лекување, но и за превенција од проширени вени, особено во случаите кога долго се шетате во чевли со високи потпетици. Супстанциите вклучени во составот овозможуваат не само да се отстранат непријатните симптоми, туку и да се спречи нивното повторување.

Како Varyforte влијае на телото

Постојаната употреба на Varyforte има позитивен ефект врз проблематични области:

 • Ја нормализира циркулацијата на крвта;
 • Значително ја намалува болката;
 • Ги релаксира напнати и уморни мускули;
 • Ја храни и ја навлажнува кожата;
 • Дава чувство на свежина;
 • Ги отстранува сите штетни материи низ ѕидовите на крвните садови, го чисти протокот на крв.

Варикозните вени се болест која се карактеризира со забавување на протокот на крв низ садовите. Како резултат на тоа, садовите отекуваат, крвта стагнира и нормалното функционирање на венските вентили е нарушено. Ако проблемот не е откриен во раните фази, може да биде проблематично да се отстрани.

Varyforte ја враќа нормалната циркулација на крвта, ефикасно се бори со замор и тежина во нозете. Активните компоненти на производот се способни да навлезат длабоко во кожата и да ја вратат изгубената еластичност на крвните садови. Алатката има комплексен ефект врз телото, ви овозможува да ја намалите венската шема, да ги нормализирате метаболичките процеси во телото, да го намалите отокот и да го подобрите целокупниот тон.

Varyforte содржи дополнителни компоненти кои активно се грижат за кожата, помагаат во борбата против сувоста и други недостатоци

Состав на Varyforte

Varyforte се состои исклучиво од природни состојки од растително потекло. Сите супстанции во правилна концентрација ви овозможуваат да се борите со проширени вени, додека тие немаат апсолутно никаков негативен ефект врз имунолошкиот систем и телото како целина. Производот не содржи ГМО, хемикалии, бои и конзерванси.

Меѓу активните супстанции се:

 • Кофеин. Ја нормализира циркулацијата на крвта во проблематичните области, ги забрзува метаболичките и метаболичките процеси;
 • Мед. Го зајакнува одливот на кожата, нежно ја чисти кожата;
 • Масло од ментол. Промовира активно зараснување на раните, ја дезинфицира и освежува кожата. Постојаната употреба ви овозможува да заборавите на чувството на замор;
 • Гинко билоба. Поволно делува на васкуларниот систем, го подобрува одливот на крв, помага да се зголеми еластичноста на крвните садови, ефикасно се бори со воспалителните процеси во телото;
 • Коприва. Има антиинфламаторно дејство, активно ги отстранува токсините и токсините од телото;
 • Див костен. Ги прави крвните садови поеластични, ја обновува структурата на кожата на оштетените места, ја намалува болката.

Начин на нанесување

Кремата Varyfortе се нанесува надворешно, поради активната состојки не бара употреба на помошни елементи (компресивни чорапи, апчиња против проширени вени итн.). Ефективноста на производот зависи од фреквенцијата на употреба. Направете навика да го нанесувате Varyfort секој ден, тогаш во најкус можен рок ќе заборавите на проблемот со проширени вени.

Времетраењето на третманот зависи од индивидуалните карактеристики на организмот и од стадиумот на болеста. Кремот се нанесува со мазни движења, рамномерно распоредени низ целата проблематична област. Може да се користи 1 до 3 пати на ден.

Мислење на лекар за Varyfort

Го советувам Varyfort на сите мои пациенти кои се занимаваат со проблемот со проширени вени. Алатката има природен состав, додека има комплексен ефект врз проблематичните области. Постојаната употреба на производот им овозможува на пациентите да заборават на проблемот. Го препорачувам лекот како алтернатива на операцијата.

Даниел, флеболог (Романија)

Осврти и резултати од клиентите

Проблемот со проширените вени ми се појави поради мојата работа како чувар во супермаркет. Постојано сум на нозе, испакнатите вени и болните сензации станаа нешто вообичаено. Пробав многу работи: апчиња, масти и капки. Веќе размислував да одам под ножот на хирургот, но докторот го советуваше Варифорт. Јасно го применив според упатствата, по една недела проблемот се намали. Препорачувам.

Axel (Шведска)

Долго време се борам со мрежите на кожата. Откако прочитав бројни критики на мрежата, се одлучив за Varyfort. Кремот го користам постојано, мрежата е значително намалена, иако се уште има забележливи места на кожата, се надевам дека понатамошната примена ќе помогне да се заборави проблемот.

Пола ( Латвија) ​​

Кога почнав да го користам Varyfortе, забележав дека нозете почнаа помалку да ми се заморуваат. Кремот и ги лади стапалата и ја ублажува болката. Веднаш по нанесувањето се забележува како пајажината од крвните садови почнува полека да се раствора. Кремот целосно ги исполнува сите декларирани функции. Сега им го препорачувам на сите пријатели и роднини.

Irene (Шпанија)

Остави коментар