Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5 (197 ratings, average: 4,60)
пакет PARAZITOL
Побрзај! 25 пакети останаа со попуст
Само денес! 50% попуст
3980 ден 1990 ден

PARAZITOL е ефикасен антипаразитски агенс. Купувајте во Македонија со попуст!

прегледи PARAZITOL

Паразитите се сериозен проблем со кој се соочуваат сите. Нивната опасност е дека штетниците предизвикуваат многу непријатни симптоми, вклучувајќи болни сензации, алергиски осип, поспаност, намален имунитет.

Паразитите во голем број се опасни по здравјето, затоа треба да се елиминираат во рана фаза на инвазијата. Лекарите препорачуваат спроведување на терапевтски курс само со докажани средства, од кои едната е капсулата PARAZITOL. Овој лек треба да се користи не само за терапевтски, туку и за профилактички цели еднаш годишно.

Начин на дејство и ефикасност на PARAZITOL

PARAZITOL нежно ги отстранува не само паразитите, туку и ларвите. Ги има и следните ефекти:

 • го подобрува функционирањето на органите и системите;
 • го подобрува одливот на жолчката;
 • ги стимулира цревата;
 • ја чисти крвта, лимфата, меѓуклеточната течност;
 • го спречува формирањето на канцерогени клетки;
 • ја подобрува состојбата на косата, кожата, ноктите;
 • отстранување на интоксикација, елиминација на отрови, токсини;
 • регенерација на оштетените клетки;
 • отстранување на воспаление, синдром на болка;
 • зголемен имунитет.

Главните предности на експертите за лекови се нарекуваат:

 • нема несакани ефекти;
 • брзина на изложеност;
 • ефикасност;
 • безбедно истребување на штетници;
 • разновидност, дозволувајќи им на пациентите од сите возрасти да земаат капсули;
 • достапност.
пакет PARAZITOL
Само денес! 50% попуст
3980 ден 1990 ден

PARAZITOL: состав на лекот

Составот на лекот содржи исклучиво билни екстракти:

 • Моринга. Го чисти телото од штетни материи, тешки метали. Ефикасно ги елиминира паразитите од дигестивниот тракт, ги чисти цревата, жолчните канали.
 • Мравката (Pau D’arco). Лапахол – специјална супстанца која се наоѓа во кората на дрвото, го инхибира растот на микроорганизмите, нивната репродукција.
 • Црн орев. Неговите компоненти го обновуваат метаболизмот на мускулите, го зајакнуваат имунитетот, ги активираат заштитните функции на телото, ја чистат крвта од токсините.
 • Листови од маслинка. Олеуропеинот содржан во листовите има антигабичен, антипаразитски ефект. Ги намалува негативните ефекти на паразитите на бубрезите, црниот дроб, мозокот, ја прочистува крвта.
 • Корен од куркума. Ризомот содржи куркумин, цинеол, витамин Р. Тие го нормализираат варењето, ја потиснуваат активноста на паразитите, ја прочистуваат крвта.
 • Asafoetida. Индискиот зачин има моќно бактерицидно, антимикробно дејство. Ефикасно против тенија.

Поради природниот состав на лекот, според тоа, нема несакани ефекти, знаци на предозирање. Исто така, нема ефект на поништување. PARAZITOL не е додаток во исхраната или лек. Резултатот од апликацијата е индивидуален и зависи од карактеристиките на организмот на секој пациент.

Начин на примена и терапевтски ефект

Важно е да се земе предвид кумулативниот ефект на лекот Паразитол. Конечниот резултат зависи од секој прием за време на терапевтскиот курс. Ако лекот се зема нередовно, на крајот на курсот, пациентот нема да го добие целосниот ефект на регенерација на ткивата и органите оштетени од паразити. Земете 1 капсула дневно на празен стомак. Терапевтскиот курс трае 1 – 3 месеци.

Мислење на експерти

Во 95% од случаите, луѓето дури и не се сомневаат во хелминтична наезда додека паразитите не предизвикаат непоправлива штета на телото. Живописни симптоми на инвазија се појавуваат кога одредени системи и органи не функционираат.

PARAZITOL е во состојба целосно да го исчисти телото од повеќе од 250 видови паразити. Под дејство на лекот, во телото се создава посебна средина, што придонесува за уништување на црви, уништување на ѕидовите на јајцата. Производот не дозволува повторна инфекција со паразити. Според истражувањето спроведено од лекарот Николас Гаркаускас, лекот има позитивен ефект во 100% од случаите.

пакет PARAZITOL
Само денес! 50% попуст
3980 ден 1990 ден

Осврти на клиентите на PARAZITOL

Катарина, 38 години

Откако резултатите од тестот покажаа присуство на хелминтична инвазија, испив неколку лекови препишани од докторот. Не почувствував подобрување во моето здравје, па решив да го пробам новиот производ PARAZITOL. Го земав еден месец, а потоа бев тестиран, кој покажа дека се е чисто.

Грета, 43 години.

По препорака на пријател специјалист, таа била третирана од хелминтична наезда со нов лек PARAZITOL. Таа забележала подобрување во нејзината состојба по неколку дена континуирано земање капсули. Покрај тоа, по курсот за лекување, забележав подобрување на состојбата на кожата и косата. Препорачувам!

Гунтер, 27

Темата за хелминтична наезда е секако непријатна и скрупулозна, но морав да се справам со паразити лично. Бев загрижен за гадење, болка, вртоглавица. Анализите покажаа присуство на црви. По препорака на пријателка на мајка ми земав курс на PARAZITOL и други лекови за црви препишани од лекар. Тешко ми е да кажам што точно ми помогна од овие средства, но се ослободив од инвазијата.

пакет PARAZITOL
Само денес! 50% попуст
3980 ден 1990 ден