Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5 (241 ratings, average: 4,00)
пакет PROSTAMID
Побрзај! 8 пакети останаа со попуст
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден

PROSTAMID за простатитис: индикации, дејство и како да се земе. Купувајте во Македонија со попуст!

прегледи PROSTAMID

Простатитисот е сериозна состојба која се карактеризира со болно мокрење и интимни проблеми. Патологијата рапидно расте помлада. Ако порано мажите над 60 години биле изложени на ризик, сега простатитисот се дијагностицира почнувајќи од 20+ години. Има многу причини за тоа – промискуитетен интимен живот, незаштитен секс, лоши навики и напредни инфекции.

PROSTAMID е природен производ наменет за третман на простатитис и аденом на простата. Тоа е клинички тестиран лек кој ја докажал својата ефикасност во пракса.

Индикации за употреба на PROSTAMID

Простамид е додаток во исхраната дизајниран за зајакнување на уринарниот тракт и зајакнување на машкиот репродуктивен систем. Не е потребен лекарски рецепт за купување на производот.

Индикации за употреба:

 • акутен и хроничен простатитис;
 • аденом на простата;
 • сексуална дисфункција;
 • промени поврзани со возраста во генитоуринарниот систем.
пакет PROSTAMID
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден

Како функционира агенсот

PROSTAMID има комплексен ефект на телото. Работи на следниов начин:

 1. Ја запира простатата. Здравата циркулација на крвта во карличниот регион е обновена, функционирањето на генитоуринарниот систем се нормализира и ерекцијата се подобрува.
 2. Го нормализира мокрењето. Лекот го проширува уринарниот тракт, што резултира со целосно празнење на мочниот меур без болка и непријатност.
 3. Ја ублажува болката и го отстранува воспалението.
 4. Има антибактериско дејство. Производот ги уништува сите патогени бактерии.
 5. Го зајакнува имунолошкиот систем и ја зголемува отпорноста на телото на негативни надворешни влијанија.

Придобивки од PROSTAMID

PROSTAMID има многу предности. Тие вклучуваат:

 • нежно и нежно дејство;
 • нема штетни и синтетички адитиви во телото;
 • нема несакани ефекти;
 • природен и безбеден состав;
 • долгорочен и одржлив резултат;
 • ефикасен во која било фаза на болеста;
 • погоден за употреба на која било возраст.

Состојки

PROSTAMID доаѓа во форма на чај. Содржи исклучиво лековити растенија:

 • корен од коприва;
 • лисја од бреза;
 • рузмарин;
 • лисја од брусница;
 • кора од јаглика
пакет PROSTAMID
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден

Упатства за употреба

Пред да земете чај PROSTAMID, задолжително прочитајте ги упатствата. При лекување, придржувајте се до следниве правила:

 • земајте 3 пати на ден, една доза;
 • една доза е еднаква на 1 шолја чај (1-2 лажички чај + 100 ml топла вода);
 • земајте 10-15 минути пред оброците.

Минималниот курс на лекување за уринарна инфекција и простатитис е 1 месец. Доколку е потребно, курсот може да се повтори, но по пауза од 1 месец.

PROSTAMID има брз ефект, елиминирајќи ја причината за простатитис. Веќе 2 недели по администрацијата, болните сензации и спазмите се значително намалени. Со редовна употреба, непријатните симптоми целосно исчезнуваат и простатитисот исчезнува.

Контраиндикации

Поради својот медицински состав, PROSTAMID има минимум контраиндикации. Меѓу нив се:

 • возраст под 18 години;
 • индивидуална нетолеранција кон компонентите на лекот.

Експертско мислење

Според статистичките податоци на СЗО, секој маж над 30 години има хроничен простатитис. Според експертите, болеста се развива уште порано.

Простатитисот е опасен бидејќи се развива асимптоматски. Патологијата се чувствува само во акутната фаза, кога се појавуваат непријатни симптоми. Меѓу нив – печење и болка при мокрење, слаба ерекција, болка за време на секс и предвремена ејакулација

Меѓународната асоцијација за урологија потврдува дека PROSTAMID е уникатен лек кој делува на клеточно ниво. Брзо навлегува во крвотокот и во жлездата на простатата, обезбедувајќи лековито дејство. Со навремено лекување, целосно ја ублажува болеста, ослободувајќи ве од потребата да одите под хируршки нож.

Осврти на клиенти за PROSTAMID

Милан, 45 години:

Се огласив со аларм кога започнаа проблемите во мојот интимен живот. Згора на тоа, беше болно да се оди во тоалет. Пиев чај PROSTAMID. Веќе една недела по земањето на болката, болката постепено почна да се ослободува. Сè уште имам простатитис, но како и досега веќе не ми пречи. Пијам PROSTAMID на курсеви.

Марко, 29 години:

Случајно ми беше дијагностициран хроничен простатитис. За болеста да не стане уште посилна, по совет почнав да пијам чај PROSTAMID. Вкусот, се разбира, е специфичен, но со текот на времето се навикнувате. После 2 месеци бев на преглед. Здрав! Дијагнозата на простатитис беше отстранета, сексот стана одличен.

Зоран, 32 години:

Кога ми беше откриено дека имам аденом на простатата, тој почна да се лекува со комплексни лекови. Покрај тоа, пиев PROSTAMID. Не знам што точно ми помогна, но аденомот веќе не ми пречи.

пакет PROSTAMID
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден