Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5 (760 ratings, average: 4,40)
пакет Varydex
Побрзај! 6 пакети останаа со попуст
Само денес! 50% попуст
4798 ден 2399 ден

Варидекс е лек број еден за проширени вени. Купувајте во Македонија со попуст!

прегледи Varydex

Проблемот со проширените вени им е познат на мажите и жените од сите возрасти. Иако се верува дека не постојат ефективни третмани за болеста, тоа не е така. Можете значително да ја подобрите вашата благосостојба, да го одложите развојот на негативни патолошки промени користејќи гел Varydex за надворешна употреба.

Агентот ефикасно ги зајакнува ѕидовите на крвните садови, ја елиминира болката во нозете, го минимизира ризикот од згрутчување на крвта, ја подобрува функцијата на венската валвула и третира воспаление во меките ткива. Главната работа е редовна употреба.

За производот

Varydex Vein Cream е незаменлив во сложената терапија на длабоки венски болести. Ефикасно и нежно ги ублажува симптомите на болеста, ги зајакнува и тонизира крвните садови. Локална апликација. Во првите недели се постигнува забележлив превентивен, терапевтски ефект.

Кремот ќе биде корисен за сите кои се соочуваат со такви непријатни симптоми на проширени вени:

 • болка;
 • печење;
 • оток;
 • чешање;
 • ноќни грчеви.

Ние наследуваат проширени вени од нашите родители, се развива на позадината на хормонални проблеми, седентарен начин на живот, носење погрешна облека (тесни фармерки, гаќички од типот на танга), високи потпетици. Навиката да се седи со скрстени нозе исто така игра сурова шега. Не треба да бидете ревносни со тренинзите во теретана – преоптоварувањата се штетни и за крвните садови

Уникатниот состав овозможува кремот за проширени вени да делува што е можно поефикасно и безбедно. Тој е способен да ги елиминира локалните симптоми на воспаление, болка и ја отстранува отокот. Се препорачува редовна употреба – тоа ќе помогне да се зајакнат крвните садови, да се зголеми нивната отпорност на негативни фактори на животната средина. По неколку недели користење, ќе забележите дека долготрајните вообичаени симптоми како што се тежина, замор, постојана настинка, трнење во нозете и рацете исчезнале.

пакет Varydex
Само денес! 50% попуст
4798 ден 2399 ден

Varydex Composition

 • Екстракт од магдонос.
 • Гинко билоба.
 • Екстракт од жалфија.
 • Кората од бела врба.

Како да користете

Кремот за проширени вени ја зголемува еластичноста на вените, ја подобрува ефикасноста, издржливоста, ви овозможува да заборавите на лошото здравје, замор и тежина на крајот од работниот ден. Лекот е ефикасен против напади.

Сите ефекти од употребата на лекот:

 • намалување на притисокот во вените;
 • враќање на нормалната крв циркулација;
 • создавање услови за брзо обновување на васкуларните ѕидови;
 • намалување на едемот;
 • намалување на венските оптоварувања;
 • намалување на пропустливост, кршливост на капиларите;
 • третман, чистење на вените.

Не започнувајте со проблемот – со текот на времето тој само ќе напредува, значително влошувајќи го квалитетот на животот, придонесува за појава на чир. Кремот треба да се нанесува 2-3 пати на ден на проблематични области или телиња, нозе. Ќе забележите олеснување во првите денови на употреба

Каде да купите производ во Македонија – во аптека или на Интернет?

Кремот за проширени вени има уникатен, високо активен состав, добро се справува со поставените проблеми. Невозможно е да се купи во аптека – сигурни сме дека тоа е така затоа што синџирите на аптеки и фармацевтските компании не се заинтересирани да влезат на пазарот за толку ефективен, иновативен, ефикасен производ. На крајот на краиштата, со користење на крем, човекот навистина може да се излечи, и тоа без посебни трошоци.

Доколку сте заинтересирани, направете набавки преку нашата официјална веб-страница. Продаваме само сертифицирани, оригинални стоки. Редовно се одржуваат промоции за да ви помогнат да заштедите пари.

пакет Varydex
Само денес! 50% попуст
4798 ден 2399 ден

Експертско мислење

Винсент Лама, хирург:

Надворешните производи играат важна улога во третманот од проширени вени… Се разбира, само тие не се секогаш доволни, некои пациенти треба да земаат лекови преку уста. Но, можностите на Varydex се повеќе од доволни за закрепнување во раните фази и забележително подобрување на ситуацијата во подоцнежните фази.

Лекот го препорачувам на сите мои пациенти. Тој е сертифициран, безбеден и ефикасен, со загарантирани резултати и покрај неговата пристапна цена. Пациентите не се жалат на алергиски реакции, што е исто така плус. Тие се само задоволни со резултатите.

Осврти од клиентите на Varydex

Зиги, 30 (Кина):

Наследив проширени вени од татко ми – да, нема среќа, но сега нема што да се направи. Болка, тежина во екстремитетите, брз замор, постојани грчеви – ова се само главните симптоми на проблемот, всушност ги има многу повеќе. Не верував целосно во ефикасноста на кремите, но овој лек ми одговараше. Во исто време пијам и венотоники

Карла, 45 години (Италија):

Кремот не е ефикасен – како и секоја друга. Надворешните манифестации не можат да се отстранат, максимално ќе почувствувате олеснување по напорниот ден на нозе. Ако ви треба вистински резултат, земете апчиња или оперирајте се. А кремата е само поддршка.

Мика, 55 години (САД):

Од мојата младост страдам од проширени вени, кои ги имам никогаш не се обидел. Варидекс е најдобриот лек што сум го сретнал. Удобно е за употреба, брзо се апсорбира, аромата е пријатна, нема осип и чешање. Го користам секој ден, се трудам да не заборавам. Нема да има моментален резултат, но со текот на времето ќе го видите. Препорачувам да не се откажувате.

пакет Varydex
Само денес! 50% попуст
4798 ден 2399 ден