Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (235 оценки, просек: 3.9)
пакет Varikosette

Побрзај! Ограничена понуда!

Само денес! 50% попуст

3980 ден 1990 ден

Не е достапно

Varikosette е ефикасен крем за проширени вени. Купете во Македонија со попуст!

преглед Varikosette

Кремот Varikosette за проширени вени е создаден од корпорацијата Hendel во соработка со искусни флеболози. Производите на германската компанија се усогласени со високи меѓународни стандарди за квалитет и безбедност, имаат сертификати за квалитет и потребни лиценци. Кремот е создаден врз основа на ефективни природни состојки кои ви овозможуваат брзо да се ослободите од испакнатите вени, васкуларните мрежи, да ги ублажите симптомите како што се оток и тежина во нозете. Varikosette се користи и како профилактичко средство против проширени вени, се препорачува за луѓе кои имаат генетска предиспозиција за оваа болест.

Ефектот на Varikosette кремот

Природниот лек не само ги ублажува главните симптоми на проширени вени, но помага и во лекувањето на болеста, која често го попречува полноправниот човечки живот. Редовната употреба на Varikosette помага да се зајакнат ѕидовите на крвните садови, како резултат на тоа исчезнува кревкоста на капиларите, што доведува до елиминација на болеста. Употребата на кремот ја подобрува циркулацијата на крвта, има антиинфламаторно, анестетичко и тонично дејство.

Придобивки од кремот:

 • помалку забележливо;
 • се подобрува микроциркулацијата на крвта;
 • исчезнуваат болните и непријатните сензации;
 • исчезнуваат грчевите во нозете;
 • отокот се намалува;
 • чувството на тежина во нозете исчезнува;
 • е ефикасен во спречувањето на појавата на нови фокуси на болеста.

Составот на Varikosette

Во составот кремот содржи природни состојки кои помагаат да се ослободите од болеста без операција. Водечките светски научници и најдобрите флеболози работеа на создавањето на лекот, како резултат на тоа, беше можно да се добие ефикасен и во исто време целосно безбеден лек против проширени вени. Стабилен резултат се постигнува благодарение на уникатниот состав на Varikosette:

 • Екстрактот од гинко билоа ја подобрува венската циркулација, го елиминира отокот, го ублажува заморот. Екстрактот од растението има антиинфламаторно и зацврстувачко дејство.
 • Екстрактот од див костен помага за зајакнување на крвните садови, помага во елиминирање на васкуларните мрежи. Тоа е единственото растение кое го промовира производството на антитромбин, супстанца која го запира развојот на згрутчување на крвта.
 • Пченкарното масло помага за чистење на крвните садови, зајакнување на капиларите и спречување на развојот на згрутчување на крвта.
 • Екстрактот од вештерка го елиминира отокот и воспалението, ја подобрува циркулацијата на крвта, го стимулира одливот на лимфната течност.
 • уреа помага да се елиминираат грчевите, заморот и тежината во нозете.
 • Ментолот има ефект на ладење и смирување.

Како да се користи производот

Кремот е погоден за употреба од пациенти на која било возраст, кремот не предизвикува несакани ефекти и иритација на кожата. Употребата на производот во постоперативниот период помага да се забрза закрепнувањето на пациентот. Varikosette се нанесува во тенок слој на чиста и сува кожа секој ден пред спиење. Пред употреба, мора да ги соблечете чорапите и хулахопките и да ги оставите стапалата да се одморат. Кога составот се апсорбира, можете да ставите компресивни чорапи. Доколку е потребно, постапката може да се повторува до 3 пати на ден, по употребата на Varikosette има значително олеснување на симптомите на болеста.

Експертско мислење

Ерика, флеболог (Унгарија):

Интегрираниот пристап во третманот на проширени вени обезбедува голема ефикасност. За пациентите препорачувам користење на масти и креми, на пример, природниот Varikosette лек, како и изведување специјални вежби и носење трикотажа за компресија, во некои случаи има смисла да се прибегне кон третман со посебни процедури. Не заборавајте дека проширените вени се сериозна состојба која може да бара долготраен третман. p>

Прегледи од клиенти

Асмира, 39 години ( Малезија):

Varikosette брзо ја ублажува состојбата, а помага и во борбата против болеста.Ти го триеш кремот, почекаш неколку минути, па можеш да си работиш и да заборавиш на болката Со проширени вени активно се борам: Водам здрав начин на живот, станав налеј ладна вода, пази што јадам. Па, кремот помага, се разбира. Мислам дека дефинитивно можам да го направам тоа! Не пуштајте проширени вени, сè може да се поправи ако се потрудите.

Вероника, 33 години (Италија):

Купив крем Varikosette за мојата постара сестра, која почна да има проблеми со нозете по породувањето. Вели дека и помогнало, вените почнале помалку да се испакнуваат, васкуларните мрежи речиси исчезнале. Фала за кремот, мислам и јас да почнам да го користам за превенција.

Остави коментар