Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (538 оценки, просек: 4.2)
пакет Myceril

Побрзај! Ограничена понуда!

Само денес! 50% попуст

4798 ден 2399 ден

Не е достапно

Ефективноста на кремот Myceril за микози и онихомикоза. Купете во Македонија со попуст!

преглед Myceril

Микозата на стапалото и габичната инфекција на нокната плоча (онихомикоза) се предизвикани од ингестија на габични спори во дермисот. Болеста е доста честа кај младите и возрасните, бидејќи инфекцијата лесно се пренесува во базени, сауни, на плажа, преку чевли и средства за лична хигиена. Не сите антимикотици дејствуваат брзо и се индицирани за употреба без контраиндикации. Но, тоа не е случај со иновативниот лек за габи Myceril cream. Се заснова на природни состојки обдарени со изразени антигабични својства.

Како делува Myceril

Myceril ја уништува мембраната на спорите, го спречува растот на активните микроорганизми, го промовира заздравувањето на кожата и го зголемува локалниот имунитет. Од првите денови на употреба, кремот речиси целосно ги отстранува главните симптоми на габична инфекција - горење, чешање и непријатен мирис. Неговата тековна употреба дава неколку ефекти:

  • Кожата на стапалата максимално се навлажнува;
  • Пукнатините заздравуваат, петите стануваат меки;
  • Структурата на плочите на ноктите се обновени;
  • Потењето е нормализирано.

Mycerilот делува без оглед на видот на габата што ја предизвикала инфекцијата. Предностите на природниот антимикотичен агенс вклучуваат добра толеранција - растителните компоненти немаат токсичен ефект врз телото. Друга позитивна карактеристика на Myceril е нејзиниот профилактички ефект. Нанесувањето на кремот 1-2 пати неделно на стапалата или по посета на сауни, базени, плажа го намалува ризикот од развој на габична инфекција десеткратно.

Составот на Myceril од габата

Основата на антифунгалниот крем е:

  • Климбазол. Го потиснува растот на габични колонии, ја смирува кожата, има антипруритично дејство, ги уништува клетките погодени од инфекцијата, спречува појава на нови фокуси;
  • Farnesol. Дејствува како антимикотик и бактериостатски агенс, спречува повторна инфекција, го блокира непријатниот мирис;
  • Витамин Е. Ја омекнува кожата, ги отстранува областите на лупење, го обновува епидермисот, ја промовира неговата регенерација и природно обновување;
  • Комплексни есенцијални масла. Како дел од кремот делуваат како антисептици, го намалуваат воспалението, ја смируваат иритираната кожа, ја регулираат работата на потните жлезди.

Сите компоненти на препаратот Myceril лесно продираат длабоко во кожата, што значи дека ги уништуваат колониите на габи кои навлегле во дермисот... Употребата на кремот во рана фаза на инфекција помага да се справите со инфекцијата без прибегнување кон третман со системски антимикотични лекови.

Упатства за употреба

Кремот се нанесува на заболените кожата на стапалата два пати на ден. Пред процедурата, нозете мора темелно да се исплакнат и исушат; ако ноктите се видно оштетени, отстранете го горниот дел од нив со турпија, тоа ќе го олесни внесувањето на компонентите на Myceril во подлогата на ноктите.

Лекот не остава траги на облеката, брзо се апсорбира. За да се постигнат брзи резултати потребно е после секое нанесување да се облечат чисти чорапи, а обувките да се дезинфицираат со специјални антимикотици.

Текот на лекувањето зависи од тежината на габичната инфекција. Во рана фаза, доволно е да се спроведе терапија 2 недели, во напредни случаи, нејзиното времетраење достигнува 2-3 месеци. Доколку е потребно, курсевите може да се повторуваат 2-3 пати годишно.

Употребата на кремот Myceril не дава никакви несакани реакции. Ако има зголемување на чешањето, сериозно црвенило, појава на осип, тогаш ова укажува на нетолеранција на една од компонентите. Во овој случај, лекот се откажува.

Каде да се купи Myceril во Македонија

Myceril не е достапен за бесплатна продажба во синџирите на аптеки. Отсуството на овој крем во аптеките се објаснува со неговата висока ефикасност, па затоа побарувачката за други антимикотици може значително да се намали. Сепак, секој може да нарача Myceril на официјалната веб-страница на производителот. Испораката трае само неколку дена, а заедно со пакувањето секој клиент добива сертификат и детални упатства.

Експертско мислење

Камил Умар, дерматолог:

Габичните лезии на стапалата се вистинска трагедија за младите. Инфекцијата е веднаш видлива. Затоа, со неговиот развој, мора да се откажете од посета на фитнес сали, базени, болните не се чувствуваат удобно на плажа. Употребата на традиционални лекови за габа ви овозможува да се справите со тоа за само 3-4 недели, а понекогаш и повеќе. Myceril почнува да делува многу побрзо и овој крем не само што целосно ја победува габата, туку и позитивно делува на кожата, правејќи ја мека, здрава и мека.

Осврти за кремот Myceril од габа

Софија, 29 години:

Имав одлично лето - се одморав на плажите, пливав, се сончав. Но, очигледно некаде на одмор и зедов габа. Есента забележав дека неколку клинци на прстите ја сменија здравата боја во досадна и почнаа да се рушат по рабовите. Дијагностицирана габична инфекција, лекарот веднаш го препорача Myceril. Кремот го користев точно според упатството еден месец. После 2 месеци направија второ стружење - во него не беа пронајдени габи.

Габриела, 43 години:

Онихомикозата ме мачи неколку години, периодично бледнее и ескалира. Откако ги прочитав позитивните критики, купив крем Myceril. Не бев особено импресиониран од овој лек, но по него кожата на стапалата престана да се лупи, пукнатините исчезнаа, но ноктите речиси и да не се променија на подобро.

Остави коментар