Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5 (339 ratings, average: 4,80)
пакет MIKOHERB
Побрзај! 11 пакети останаа со попуст
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден

MIKOHERB – состав и механизам на дејство на природен антифунгален гел. Купувајте во Македонија со попуст!

прегледи MIKOHERB

Габата на стапалата (микозата) е една од најчестите дерматолошки заболувања кај населението. Може да добиете инфекција во сауна и базен, на плажа и дома од болен роднина. Можно е целосно да се победи болеста користејќи само докажани лекови со докажан антимикотичен ефект. Во нивната група спаѓа и MIKOHERB гелот. Се базира на природни состојки, така што лекот практично нема контраиндикации за употреба и може да се користи за профилакса.

MIKOHERB механизам на дејство

Комплексот на активни компоненти на MIKOHERB гелот е избрано на таков начин што работи во неколку насоки одеднаш:

 • ја прекинува репродукцијата на габите и ги уништува колониите на живи микроорганизми;
 • ги зајакнува процесите на регенерација на дермисот;
 • Ја нормализира работата на потните жлезди;
 • го нормализира локалниот имунитет;
 • Ги отстранува местата на лупење, кодот станува мек и здрав.

Од првите денови на употреба на гелот, има значително намалување на главните симптоми на микозата – осипот исчезнува, чешањето и горењето стануваат помалку интензивни, стапалата се потат помалку и, соодветно, непријатниот мирис. исчезнува

Популарноста на MIKOHERB се објаснува со неговиот природен состав, можноста за негова употреба на која било возраст и забележливиот терапевтски ефект. Гелот може да се користи и како профилактичко средство, односно може да се нанесува на стапалата по посетата на оние места каде што е најверојатна инфекција со спори на габи.

пакет MIKOHERB
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден

Состав на препаратот

Од главните компоненти на MIKOHERB, најголема вредност во третманот на габични инфекции имаат:

 • Екстрактот од камилица. Го блокира растот на габата, има антисептички ефект. Камилицата ја омекнува кожата и го забрзува нејзиното закрепнување;
 • Екстракт од лист од жалфија. Ја нормализира функцијата на потните жлезди и ја регулира активноста на патогените бактерии, што ви овозможува да се справите со непријатните мириси;
 • Екстракт од алое. Има биостимулирачко дејство, ги подобрува метаболичките реакции. Алоето ја прави кожата помека и го елиминира лупењето;
 • Екстракт од маслинки. Го лади дермисот, има дезодорирачки ефект

MIKOHERB е ефикасен во која било фаза на микоза, но во напредни случаи, гелот ќе треба да се користи во неколку курсеви. Лекот помага и за справување со почетната фаза на онихомикозата, односно габата на ноктите.

Упатства за употреба MIKOHERB

Гелот не предизвикува непријатност по нанесувањето, не ја валка облеката и брзо се апсорбира. Резултатите од неговата примена ќе бидат побрзи и позабележителни доколку MIKOHERB се користи строго според упатствата:

 • Исплакнете ги и исушете ги темелно стапалата, особено помеѓу прстите;
 • Нанесете го гелот во тенок слој, лесно втријте со движења на масажа;
 • Почекајте целосно да се апсорбира, облечете чисти памучни чорапи.

Фреквенција на нанесување – 2 пати ден. Текот на третманот е од 2 до 6 недели, се препорачува да се заврши 7-10 дена по исчезнувањето на сите симптоми на габичната инфекција. За спречување на MIKOHERB, доволно е да се нанесува на стапалата 2-3 пати неделно.

Пред да се третираат ноктите со препарат, пожелно е да се попарат плочите на ноктите и да се отстрани горниот слој од нив со датотека, ова ќе обезбеди подобра пенетрација на активните супстанции во креветот.

Експертско мислење

Дерматолог

Го препорачувам MIKOHERB на пациентите околу 2 години по ред. Лекот е целосно задоволен со механизмот на дејство и ефикасност. Гелот нема контраиндикации, неговите компоненти брзо продираат длабоко во дермисот и целосно ги уништуваат габичните колонии. Можете да ја користите оваа алатка безбедно и како превентивна мерка. -.

пакет MIKOHERB
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден

Прегледи

Milica, 49

Имам склоност кон сувост на кожата и, соодветно, на неа често се појавуваат пукнатини. Очигледно поради тоа успевам да ја соберам габата или во јавна бања или во базен. Третманот секогаш беше долг, но последен пат сестра ми ми купи MIKOHERB и со негова помош се ослободив од раната буквално за 2 недели. Гелот е исто така удобен бидејќи може да се користи за профилакса, а кожата по неговото нанесување станува мека подолго време.

Стефан, 53 години

С Се борам со габа на нозете десет години со различен успех. Тој користел десетици различни лекови, вклучувајќи секакви народни рецепти. Засега не можат целосно да ја победат инфекцијата. MIKOHERB исто така не даде многу резултат, но овој гел помогна да се справи со чешањето и да се ослободи од непријатниот мирис, но знаците на микоза по еден месец од неговата употреба сè уште опстојуваат.

Ана, 34 години

MIKOHERB го дава посакуваниот ефект само ако ги следите сите правила за лекување на габична инфекција. Тоа значи дека треба внимателно да ги обработувате или исфрлите старите чевли, постојано да пеглате постелнина, чорапи и хулахопки. Пред секое нанесување на гелот, стапалата мора темелно да се мијат, пожелно е да се зголеми општиот имунитет и се препорачува да се одбие храна со јаглени хидрати, која го подобрува развојот на габични микроорганизми. Тоа го направив кога повторно почнав да го користам MIKOHERB и како резултат на тоа, габата целосно исчезна за 3 недели. Кожата на стапалата е задоволна со чистота и мекост веќе шест месеци.

пакет MIKOHERB
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден