Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (900 оценки, просек: 4.3)
пакет HYPERTEA

Побрзај! Ограничена понуда!

Само денес! 50% попуст

4800 ден 2400 ден
Купи

Олеснување на притисок HYPERTEA - третман дома без несакани ефекти и зависност. Купувајте во Македонија со попуст!

преглед HYPERTEA

HYPERTEA е модерен метод за лекување хипертензија

За хипертензијата се вели дека е тивок убиец, бидејќи болеста може да продолжи без никакви посебни манифестации. Главните симптоми се главоболка, вртоглавица, палпитации. Ако болеста не се спречи, болеста може да доведе до инвалидитет, па дури и смрт.

HYPERTEA ќе помогне да се подобри благосостојбата на луѓето со хипертензија, како и да се спречи постојаното зголемување на притисокот. Ефикасно ги чисти крвните садови, го одржува тонусот на ткивото, ја подобрува циркулацијата на крвта и обезбедува подобро снабдување со кислород до сите органи и ткива.

пакет HYPERTEA

Само денес! 50% попуст

4800 ден 2400 ден
Купи

Индикации за употреба

Хипертеа им е потребна на оние луѓе кои имаат 2 -3 симптоми на артериска хипертензија:

 • чести главоболки;
 • темни кругови под очите;
 • раздразливост, поспаност, чести промени во расположението;
 • хиперхидроза (засилено потење);
 • ладни екстремитети;
 • отекување на лицето.

Луѓе кои имаат штетни навики ( пушење, алкохол), оние кои водат нездрав начин на живот, а имаат и прекумерна тежина.

HYPERTEA акција

Органскиот комплекс Hypertea работи во 5 насоки:

 1. Ја подобрува работата на срцевиот мускул, ги чисти крвните садови.
 2. Ја подобрува циркулацијата на крвта во вените, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови.
 3. Ја намалува количината на шеќер во крвта.
 4. Промовира губење на тежината го подобрува метаболизмот.
 5. Го смирува и го подобрува функционирањето на нервниот систем.

Состав

Главните активни состојки на Хипертеата:

 • биофлавоноиди добиени од глог и зелено кафе - го намалуваат ризикот од кардиоваскуларни болести;
 • коренот на валеријана - го спречува скокот на притисокот;
 • матицата - го намалува крвниот притисок, го смирува нервен систем;
 • цветни шишарки (хопла) - ја ублажуваат вегетативната васкуларна дистонија;
 • екстрактот од оригано - го враќа васкуларниот тонус, спречува атеросклероза;
 • коњска опашка - ги отстранува токсичните материи од телото, има антиинфламаторно дејство;
 • екстракт од маточина - го нормализира крвниот притисок, го смирува нервниот систем.

Сите компоненти се надополнуваат една со друга , го подобрува ефектот на секоја состојка, обезбедувајќи одличен терапевтски резултат за кратко време.

пакет HYPERTEA

Само денес! 50% попуст

4800 ден 2400 ден
Купи

Придобивки

Hypertea се споредува поволно од други лекови за хипертензија, бидејќи:

 1. Влијае на основната причина за проблемот.
 2. Е 100% природен производ - содржи билни екстракти и растителни екстракти.
 3. Безбедно, не предизвикува несакани ефекти.
 4. Не предизвикува синдром на зависност и повлекување.
 5. Работи долго време.
 6. Трајно отстранува причината за хипертензија во само 1 апликација.
 7. Има кумулативен ефект.
 8. Погоден за сите фази на хипертензија: 1, 2 и 3.
 9. Има уникатна, внимателна и моќна иновативна формула.
 10. Подобро од другите лекови ги елиминира сите симптоми на хипертензија.
 11. Се продава без лекарски рецепт (лекот е апсолутно безбеден и природен, затоа се продава слободно).
 12. Има разумна цена.

Како да се користи HYPERTEA

Земете Hypertea разредена: 1 лажиче. се прелива вода (200 ml) и се вари. Земете топло. Пијте 3 пати на ден после јадење.

Кога да очекувате резултати?

Олеснувањето ќе дојде многу брзо - главните симптоми на хипертензија ќе исчезнат за неколку минути. А потоа, со правилна примена, состојбата ќе се подобри и консолидира:

 • по 24 часа, индикаторите за хипертензија ќе се намалат, притисокот целосно ќе се нормализира;
 • во рок од 3 дена ризикот од хипертензивни кризи ќе исчезне;
 • по завршувањето на курсот ќе поминат сите непријатни сензации.
пакет HYPERTEA

Само денес! 50% попуст

4800 ден 2400 ден
Купи

Експертско мислење

Алберто, кардиолог

Препишувам Hypertea на сите пациенти кои се изложени на ризик: постари пациенти, луѓе со прекумерна тежина, како и оние кои водат нездрав начин на живот. Лекот добро се поднесува, подеднакво помага и кај прогресивната форма на хипертензија и кај нејзините почетни симптоми.

Осврти на клиенти за Hypertea

Адријана (Италија), 45 години

Медицинскиот пијалок Hypertea помага за брзо ублажување на болката во градите, чувството на стискање. Во споредба со другите лекови, не предизвикува поспаност.

Габриел (Хрватска), 59 години

6 години за малку ќе имав хипертензивна криза. Поминав еден месец во болница. При испуштање, лекарот препиша список на лекови за хипертензија. Но со нив долго патев, државата не беше баш добра. И неодамна посетив друг лекар кој ми препорача Hypertea. Како се случи еден лек да замени 5 други? Лекот е многу добар, го препорачувам.

Ана (Шпанија), 48 години

Купив Hypertea за мама преку Интернет. Мама е среќна, и помага. И јас сум задоволен и од цената: евтина и ефективна.

пакет HYPERTEA

Само денес! 50% попуст

4800 ден 2400 ден
Купи
Купи

Остави коментар