Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (159 оценки, просек: 4.6)
Flekosteel

Побрзај! Ограничена понуда!

Само денес! 50% попуст

3980 ден 1990 ден

Не е достапно

Flekosteel - Третман за болки во зглобовите и мускулите. Купувајте во Македонија со попуст!

Flekosteel

Кога започнуваат проблеми со грбот, проблеми со зглобовите или трауматска болка, најчестите третмани се инјекции и апчиња. Но, земањето моќни лекови е опасно. Flekosteel ќе ви помогне да излезете од ситуацијата.

Ефективноста на Flekosteel веднаш се потврдува со грбот, зглобовите и мускулите. Главната работа е што нема ниту една вештачка компонента во составот.

Што е Flekosteel и како функционира?

Кремот ја ублажува болката. Заморот на грбот и нозете, воспалението и отокот ќе ги елиминира Флекостил. Работи на закрепнување брзо и сигурно. Тој е способен да делува на артроза и остеохондроза. Дури и старите форми нема да одолеат на нападот на кремот. Мускулните грчеви и спазми престануваат да предизвикуваат непријатност. Ваквите својства се постигнуваат благодарение на составот

Составот на кремот

Никој не ги крие состојките на кремот. Целиот состав на Flekosteel е насликан токму на пакувањето.

  • Коњски костен. Неговите лековити квалитети ги искусиле многумина. Во себе негува супстанции кои го намалуваат прагот на згрутчување на крвта и го спречуваат формирањето на згрутчување на крвта. Под влијание на овие супстанции се зајакнуваат ѕидовите на крвните садови. Артериите, вените и капиларите стануваат еластични и силни.
  • Црвен пипер и камфор. Тие имаат моќен ефект на загревање на мускулите. Загреаните мускули ја губат способноста да ги напрегаат болните области на зглобот. Ослободената напнатост е ублажениот спазам. Не е важно дали спазмот е од болест или повреда.
  • Ментол.Оваа компонента не е вештачка. Се добива од есенцијално масло од пеперминт. Зона на дејство на ментол од назални капки до валидол. Како дел од Flekosteel, ментолот помага да се смират мускулите и има корисен ефект врз крвните садови. Капиларите и коронарните садови се предмет на ментол.
  • Масла од ела и еукалиптус. Маслото од ела е лек за зајакнување на имунолошкиот систем со силни антисептички и бактерицидни својства. Тоа е елата на која Сибирците се благодарни за своето здравје. Маслото од еукалиптус може да ја смири болката, да залечи рани и да ги регенерира ткивата, да го смири и стимулира закрепнувањето на телото.

Секоја од наведените компоненти на Flekosteel не е способна да предизвика алергиска реакција, поради што се користи безбедно за луѓе со слични проблеми

Упатства за употреба

Чистотата е гаранција за здравјето! Областа на телото на која ќе се нанесе кремот мора да биде чиста и сува. Флекостил кремот се нанесува во мали делови на подготвената површина на телото и внимателно се втрива во кожата.

Темелно не значи интензивно. Само користете лесни движења за масажа за да постигнете целосна апсорпција на кремот во кожата. По еден час исплакнете ја кремата од пределот на телото со топла вода. Во акутни случаи, кремот Flekosteel може да се нанесува 2 пати на ден.

Цена и каде да се купи Flekosteel во Македонија?

Кремот може да се нарача и купи на официјалната веб-страница на производителот. Во моментов производот може да се купи со 50% попуст. Цената е само 900 рубли наместо 1800 рубли. Побрзај! Количината на стоката е ограничена

Мислења на експерти за кремот

Ортопедски хирург Сабас:

Секое лице е склоно кон модринки, фрактури и дислокации. Проблемите со зглобовите и тетивите се вообичаени проблеми. Кремот е клинички тестиран. Кремот е безбеден, не предизвикува иритација и алергии. Сепак, вреди да се провери личната нетолеранција на кремот пред да се нанесе. Ова треба да се направи со кој било производ. Кремот е погоден за сите возрасти и не предизвикува зависност. За артроза, повреди и болки во мускулите, препорачувам користење на Flekosteel.

Прегледи од клиенти

Амир, 35:

I имаше несреќа.Скршена подлактицата.По операцијата коската не зарасна долго време.Легите против болки за малку ќе го уништат црниот дроб.На еден сајт наидов на Flekosteel.Сега не пијам апчиња,затоа што нема болка кај сите.

Ана, 26:

Возев ролери и го повредив коленото. Беше страшно отечено. Во најблиската аптека имав среќа да купам Hondrocream. Подоцна сфатив дека имав среќа. Следното утро мирно отидов на работа!

Остави коментар