Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (935 оценки, просек: 5)
DIETONUS

Побрзај! Ограничена понуда!

Само денес! 50% попуст

3980 MKD 1990 MKD

Не е достапно

Dietonus - се подготви за лето! Македонија Попуст од 50 %

DIETONUS

Dietonus - лек кој ви овозможува брзо и без многу физички напор да се ослободите од прекумерната телесна тежина. Ефективноста на лекот е докажана со бројни прегледи и клинички испитувања. Овој комплекс се состои од три капсули, кои треба да ги земате во одредени периоди. Благодарение на уникатни и сосема безбедни компоненти, може да се исчистите од токсини, токсини, да ја зголемите силата и енергијата во телото.

За производот

Секој жив организам живее на биолошки циклуси. По будењето, сите процеси се инхибираат, тие само што почнуваат да се пуштаат. Во овој момент, најдобро се апсорбира витамин и минерални материи. Во текот на денот, работниот капацитет значително се зголемува, метаболичките и другите физиолошки процеси се забрзуваат. Во тоа време, постои брзо распаѓање на гликоза, која се акумулира за да обезбеди резерви. Во вечерните часови, сите акумулирани супстанции се преработуваат, што ја прави губење на тежината. Dietonus функционира на следниов начин:

 • Утринска фаза - телото се буди, добива задолжен за енергија, значително ја зголемува ефикасноста, концентрацијата и брзината на реакцијата. Метаболните процеси се забрзани, храната почнува да се вари побрзо. Исто така, има одлив на маснотии од ткивата.
 • Дневната фаза - стапката на метаболички процеси достигнува максимум, масното брзо го напушта телото. Капсулите предизвикуваат производство на хормони, поради што постои разделување на масти.
 • Вечерната етапа - апетитот е значително намален, постои ноќно согорување на маснотии, работата на нервниот систем е вратена.

Редовната употреба на капсулите Dietonus ви овозможува да се ослободите од вишок килограми без спорт. Специјални капсули се дизајнирани земајќи го предвид постоењето на индивидуални биолошки ритми, што може значително да го забрза процесот на губење на тежината. Меѓу посебните предности на овој лек може да се идентификува:

 • Комплетно природен состав.
 • Не предизвикува алергии и други несакани ефекти.
 • Загарантиран резултат.
 • Ние признаваме на апликација на која било возраст.
 • Не ја менува хормоналната позадина.
 • Ги враќа метаболните процеси во телото.

Структура на препаратот

Dietonus комплексот се состои од три вида на капсули кои треба да ги земате во одредено време. Само така ефективноста на лекот ќе биде максимум. Во составот на бели капсули, кои мора да се земат наутро, присутен е:

 • Кофеинот - го подобрува функционирањето на кардиоваскуларниот систем, дава сила, го ублажува гладот, го активира согорувањето на мастите.
 • Екстракт од гуарана - ги забрзува метаболните процеси, значително ја активира оксидацијата на мастите.
 • Goji бобинки - намалување на нивото на холестерол, враќање на работата на гастроинтестиналниот тракт, отстранување на токсини и други штетни супстанции од телото.
 • Саган даде - го зголемува расположението, дава активност.
 • Курмерен - спречува таложење на маснотии.
 • Семе на Chia - го апсорбира телото со уникатни масни киселини.

Основата на црвените капсули е:

 • Екстракт од грифонија - го обновува централниот нервен систем, го спречува хроничниот замор.
 • L-thianin - изгорува складирани масти.
 • Алкалоид јохимибин - спречува зголемување на телесната тежина.
 • Forskolin - започнува размена на процеси.
 • L-карнитин - ја надополнува изгубената енергија.

Во прилог на опишаните компоненти, постојат уникатни амино киселини во дневните капсули. Тие придонесуваат за обновување на телото, ги забрзуваат процесите за обновување. Поради комплетно природниот состав на производот нема контраиндикации.Во капсулите за вечерен прием има:

 • Хром пиколинат - го намалува апетитот.
 • Рж пченка - ја намалува концентрацијата на гликоза во крвта.
 • Пантотенска киселина - ги елиминира токсините и токсините во телото.
 • Цијанобактерин - компензира за недостатокот на хранливи состојки.

Инструкции за употреба

Користете комплекс за губење на тежината Dietonus е исклучително едноставен. Земете капсули треба да бидат на индивидуален распоред, сè е опишано во детали во упатствата за употреба. Користете го лекот како што следува:

 • Бела капсула - се зема наутро, од 8 до 11 часа пред оброците.
 • Црвена капсула - земена попладне, од 12 до 15 часа за време на оброците.
 • Сина капсула - земена во вечерните часови, од 17 до 20 часа за време на оброците.

Времетраењето на еден курс е еден месец, доколку е потребно, терапијата се повторува неограничен број пати по 1 недела пауза.

Диетонус Диетонус Диетонус

Експертско мислење

Ана, диететичар (Германија)

Dietonus - уникатни капсули за губење на тежината, кои овозможуваат за кратко време да се ослободат од вишокот килограми. Тие се насочени кон разделување на масти - тие не само што ја отстрануваат влагата.Редовните средства за примање ви овозможуваат да воспоставите процеси на размена, така што ризикот од понатамошно зголемување на телесната тежина е значително намален.

Диетонус Диетонус

Осврти

По раѓањето, добив повеќе од 15 вишок килограми, престанав да се качувам во било која облека. Бев на многу диети, но тежината што беше изгубена на нив брзо се вратија. Само со Dietonus капсули се ослободив од вишокот килограми засекогаш.

Сара, 44 години (Италија)

Се обидов многу пари за губење на тежината, но нема ефект од нив не беше. Единствено што навистина ми помогна беше Dietonus. Ги зедов за еден месец, по што се ослободив од 6 екстра килограми.

Chloé, 21 година (Франција)

Остави коментар