Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (749 оценки, просек: 4.9)
пакет Cistat

Побрзај! Ограничена понуда!

Само денес! 50% попуст

4798 ден 2399 ден

Не е достапно

Зошто е подобро да се купи Cistat за циститис? Купете во Македонија со попуст!

преглед Cistat

Циститис е воспаление на мочниот меур. Оваа болест може да ги погоди и жените и мажите. Според статистичките податоци, речиси секоја жена од шеснаесет до шеесет години барем еднаш во животот страдала од циститис. Кај посилниот пол ова непријатно заболување се јавува по четириесет години. За да се надмине оваа непријатна болест, денес е доволно да започнете со земање на лекот наречен Cistat.

За производот

Cistat е дизајниран целосно да го врати здравјето на мочниот меур и целиот уринарен систем. Ефикасно делува при акутен циститис, пиелонефритис (инфективно воспаление на бубрезите), хроничен циститис, уринарна инконтиненција, уролитијаза. Карактеристика на овој производ е можноста да се користи на која било возраст. Ефикасноста е комбинирана со безбедноста и отсуството на несакани ефекти.

Состав на Cistat

Овој препарат ги содржи следните ефективни компоненти:

  • Екстракт од бобинки од брусница - главни активни супстанции се проантоцијанидините, кои без сопствена антимикробна активност, ја инхибираат адхезијата на уропатогените соеви поради блокадата на P-фимбриите, што исто така го спречува формирањето на биофилмови.
  • Екстрактот од овошје од шипинка е комплекс од елементи во трагови, со циститис, уринарна инконтиненција и болест на уролитијаза, го промовира активирањето на излачувањето на урината, што е важно во третманот на болестите. А високата содржина на витамини, особено витамин Ц и танини, помага за зајакнување на заштитните функции на организмот.
  • Екстрактот од семки од црвено грозје - поради големата количина на витамини Б, Е, Ц, ПП и антиоксиданти, дополнително обновување на имунолошкиот систем се јавува поради стимулирање на производството на интерферони.

Како да се користи Cistat

Земете 1 парче три пати на ден, без оглед на оброкот, пијте многу вода. Пред употреба, препорачливо е да се напие чаша чиста вода.

Времетраење на курсот на прием:

  • Минималниот курс за профилактички прием е од 40 дена.
  • Ефективниот курс е од 2 месеци.
  • Максималниот курс е 2,5 месеци.

За да се консолидира резултатот, препорачливо е да се земе втор курс - не порано од три месеци по завршувањето на главниот курс, но не подоцна од шест месеци пауза.

Какви резултати може да се постигнат со Cistat

Кога ќе се појават првите симптоми на болеста се појави, неопходно е да се започне со третман. Ова ќе помогне брзо да се намали воспалението, да се спречи прогресијата на болеста и на тој начин да се спречи болката. Cistat во капсули го нормализира излачувањето на уреа.

Лекот може да се користи дури и по завршувањето на болеста. Тоа помага да се уништи патогената флора, да се елиминира воспалението, да се стимулира излачувањето на уреата и да се зајакнат мускулите на уретрата. Покрај тоа, капсулите ќе помогнат да се зајакне општиот имунитет и да се ослабне развојот на заразни болести.

Каде да се купи овој производ во Македонија - во аптека или на Интернет?

За да го купите овој лек, ќе мора да отидете на официјалната веб-страница каде што се продава сертифицираниот производ. Ова се должи на фактот дека повеќето руски аптеки го немаат овој лек. Не е профитабилно за големи синџири да продаваат толку ефикасен лек, бидејќи продажбата на други лекови од овој тип веднаш ќе падне.

Експертско мислење

Сум видел документи кои потврдуваат дека Cistat е лек кој функционира. На моите пациенти им понудив избор од неколку лекови за циститис. Самите се решија на Cistat кога ги покажав резултатите од студијата. Како резултат на тоа, тие брзо го вратија здравјето на нивниот генитоуринарен систем. Болките, грчевите и чувството на печење исчезнаа. Пациентите почнаа да одат во тоалет многу поретко, сексот почна да носи задоволство, непријатностите исчезнаа, пациентите почнаа подобро да се концентрираат на работата и другите активности.Луѓето престанаа да страдаат од комплекси. Сметам дека Cistat е пробив во науката, моја задача како доктор е да го излечам пациентот и колку помалку несакани ефекти има лекот, толку подобро. Затоа го препорачувам Cistat!

Алберт Шор, MD

осврти од клиенти на Cistat

По породувањето, мојата сопруга често трчаше до бањата, а понекогаш дури и не се кандидира. Мочниот меур не и дал живот, ни дење ни ноќе. Таквото мачење ги следеше 3 месеци додека не и купив капсули Cistat. Резултатот се појави по 3 недели. Сега таа живее исполнет живот.

Жорж, 35 години (Франција)

Ме измачува циститис, не можам да живеам нормално. Веќе заборавив како е да се биде среќен. Пиев многу лекови, но сите безуспешно. Решив да купам Cistat како што го препорачуваат многу лекари. Мојот курс штотуку започна, навистина се надевам на напредок и закрепнување.

Мајкл, 39 години (Ирска)

Сите лекари за циститис советуваат само антибиотици, повеќе немаат ништо во својот арсенал. Јас буквално живеев на нив! Кога ги завршив, една недела подоцна имав нов напад на циститис. Како резултат на тоа, купив Cistat. После 3 дена поминаа пеколните болки во долниот дел на стомакот, скоро веднаш стана полесно. И што е најважно, ваквиот третман е сосема безбеден за организмот.

Инга, 29 години (Полска)

Остави коментар