Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (684 оценки, просек: 4.9)
Alp Rose

Побрзај! Ограничена понуда!

Само денес! 50% попуст

4560 ден 2280 ден

Не е достапно

Alp Rose – стани помлади 10 години! Македонија Попуст од 50 %

Alp Rose

Кожата на лицето е многу ранлива на негативните фактори на животната средина. Ја губи нејзината еластичност и убавина од лоша грижа, неправилно избрана шминка, недостаток на спиење, стрес и, се разбира, со возраста. Многу жени доаѓаат буквално во очај, забележувајќи ги знаците на стареење и не гледаат друг излез за себе отколку да лежат под хируршкиот нож. Но, не брзајте со пластиката. Медицината и козметологијата не застанат, а денес постојат средства кои буквално можат да го вратат времето и да ја вратат кожата на младите без ризик. Еден таков лек е крем маска Alp Rose.

Што е Alp Rose? Придобивки

Alp Rose - најновата алатка која ги развила најдобрите научници во Европа. Крем формулата е тестирана многу пати и е 100% ефикасна против знаците на стареење. Брз и сигурен 100% Alp Rose ќе ви овозможи да се фрли најмалку 10 години. Ова е одлична алтернатива за плазмолифтинг и ботокс. Веќе по текот на употребата, ќе забележите како брчките се измазнуваат, обликот на лицето и неговата боја се подобрија, оток и модринки под очите исчезнаа.

Принципот на алатката е прилично едноставен: ја активира синтезата на природен колаген, го забрзува процесот на обнова на кожата. Брчките буквално се туркаат одвнатре, длабоките се значително измазнети, а малите исчезнуваат. Пигментираните точки се осветлуваат и исчезнуваат, кожата станува свежа и еластична, како и кај младите.

Лекот има многу предности во споредба со други средства за слично дејство.

 • брз ефект;
 • природен состав;
 • хипоалергична формула;
 • не постојат контраиндикации;
 • не е зависност;
 • нема несакани ефекти;
 • може да се користи на било која возраст;
 • леснотија на користење;
 • Достапна цена.

Состав на крем маска

Alp Rose кремот е апсолутно природен и безбеден за кожата. Сложениот ефект на внимателно одбрани компоненти има моќен подмладување ефект. Меѓу нив:

 • матични клетки на цикорија - зајакнување и тонирање на ткивата, заштита од штетни влијанија од животната средина;
 • извади рузмарин рузмарин пупки - направи кожата повеќе еластични, мазни брчки, елиминирање на оток;
 • laminaria golden - ги отстранува токсините и вишокот течности, нормализира работата на лојните жлезди;
 • нискомолекуларна хијалуронска киселина ја навлажнува и ја измазнува кожата, предизвикува процеси на производство на колаген; Црвеното палмово масло ја навлажнува и ја храни кожата, го заситува со витамини.

Инструкции за употреба

Користете Alp Rose не е тешко. Вие само треба да ги следите едноставните правила.

 1. Кремот се нанесува на очистената кожа наутро и навечер.
 2. Минималниот период на користење е два месеци.
 3. За да се постигне најголем ефект, се препорачуваат неколку курсеви со прекини.

Цена и каде да се купи

Најсигурно, погодно и профитабилно е да се купи Alp Rose на веб-страницата на производителот. Значи, не плаќате за купување и добијте оригинален лек, а не лажен.

Ние испорачуваме Alp Rose во такви земји од Европа: Бугарија, Унгарија, Грција, Кипар, Шпанија, Италија, Латвија, Литванија, Полска, Португалија, Романија, Франција, Хрватска, Чешка, Естонија.

Експертско мислење за кремот Alp Rose

лекар-козметолог:

"Денес, советувам многу од вашите клиенти, особено на возраст од 35-40 години, да го употребуваат кремот Alp Rose. Тој ефикасно ги измазнува и малите и длабоките брчки, го освежува тенот и ја прави кожата еластична, како и кај младите. Многумина од прво не веруваат, но потоа доаѓаат да ми се заблагодарат. Резултатите се само неверојатни!"

Alp Rose Alp Rose

Осврти на клиенти

Ерика, 30 години (Литванија):

"Со тага почна да забележува брчки во аглите на очите и назолабијални набори. Сакав да го инјектирам филер, но познатиот козметик одврати, препорача да нарачам нова алатка Alp Rose. Јас првично се сомневав, но по неколку дена користење, забележав дека брчките речиси исчезнаа, тен се подобри, кожата буквално сјае!"

Леа, 48 години (Франција):

"Го посетувам козметичарот неколку години за да се задржам во форма.Дали или направени и мезотерапија, и ботокси. Постапките се доволно болни и ефектот е краткотраен. Неодамна, еден пријател изјави за кремот на Alp Rose. Бев изненаден колку добро ја погледнав и наредив оваа дрога. Го користам вториот курс. Пријатели постојано прашуваат дали направив пластична операција! Кожата стана мазна, нозете на вратот и назолабилните набори беа измазнети, а лицето овало стана поизразено."

Alp Rose

Ивана, 32 години (Хрватска):

"Дадов крем за Alp Rose за роденденот на мајка ми. Мајка ми во почетокот реагираше скептично, но сепак почна да го користи. Се разбира, таа не изгледала 20 години, но таа била многу освежена и подмладена. Кожата беше затегната, па дури и пигментните точки станаа бледи."

Остави коментар