Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5 (283 ratings, average: 4,10)
paketa Varydex
Nxito! 25 paketa kanë mbetur me një zbritje
Vetëm sot! 50% zbritje
8980 L 4490 L

Varydex është ilaçi numër një për venat me variçe. Blini në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni me 50% ulje!

rishikimet Varydex

Problemi i venave me variçe është i njohur për burrat dhe gratë e të gjitha moshave. Edhe pse besohet se nuk ka trajtime efektive për sëmundjen, nuk është kështu. Ju mund të përmirësoni ndjeshëm mirëqenien tuaj, të vononi zhvillimin e ndryshimeve negative patologjike duke përdorur xhelin Varydex për përdorim të jashtëm.

Agjenti forcon në mënyrë efektive muret e enëve të gjakut, eliminon dhimbjen në këmbë, minimizon rrezikun e mpiksjen e gjakut, përmirëson funksionin e valvulës venoze dhe trajton inflamacionin në indet e buta. Gjëja kryesore është përdorimi i rregullt.

Rreth produktit

Kremi për venat Varydex është i domosdoshëm në terapinë komplekse të sëmundjeve të venave të thella. Në mënyrë efektive dhe të butë lehtëson simptomat e sëmundjes, forcon dhe tonifikon enët e gjakut. Aplikim lokal. Në javët e para, arrihet një efekt i dukshëm parandalues, terapeutik.

Kremi do të jetë i dobishëm për të gjithë ata që përballen me simptoma të tilla të pakëndshme të venave me variçe:

 • hidhërim;
 • djegie;
 • ënjtje;
 • kruajtje;
 • ngërçe natën.

Ne trashëgojnë variçet nga prindërit tanë, ajo zhvillohet në sfondin e problemeve hormonale, një stili jetese sedentare, veshjes së gabuar (xhinse të ngushta, brekë të tipit tanga), taka të larta. Zakoni për t’u ulur këmbëkryq luan gjithashtu një shaka mizore. Nuk duhet të jeni të zellshëm me stërvitjen në palestër – mbingarkesat janë gjithashtu të dëmshme për enët e gjakut

Përbërja unike lejon që kremi për venat me variçe të veprojë në mënyrë sa më efikase dhe të sigurt. Është në gjendje të eliminojë simptomat lokale të inflamacionit, dhimbjes dhe heq ënjtjen. Rekomandohet përdorimi i rregullt – do të ndihmojë në forcimin e enëve të gjakut, rritjen e rezistencës së tyre ndaj faktorëve negativë të mjedisit. Pas disa javësh përdorimi, do të vini re se simptomat e zakonshme të zgjatura si rëndimi, lodhja, ftohja e vazhdueshme, ndjesi shpimi gjilpërash në këmbë dhe krahë janë zhdukur.

paketa Varydex
Vetëm sot! 50% zbritje
8980 L 4490 L

Përbërja Varydex

 • Ekstrakti i majdanozit.
 • Ginkgo biloba.
 • Ekstrakti i sherebelës.
 • Lëvorja e shelgut të bardhë.

Si për të përdorur

Kremi për venat me variçe rrit elasticitetin e venave, rrit efikasitetin, qëndrueshmërinë, ju lejon të harroni shëndetin e dobët, lodhjen dhe rëndimin në fund të ditës së punës. Ilaçi është efektiv kundër krizave.

Të gjitha efektet e përdorimit të ilaçit:

 • ulje e presionit në vena;
 • rivendosja e gjakut normal qarkullimi;
 • krijimi i kushteve për restaurimin e shpejtë të mureve vaskulare;
 • reduktimi i edemës;
 • reduktimi i ngarkesave venoze;
 • reduktimi të përshkueshmërisë, brishtësisë së kapilarëve;
 • trajtimi, pastrimit të venave.

Mos e filloni problemin – me kalimin e kohës ai vetëm do të përparojë, duke përkeqësuar ndjeshëm cilësinë e jetës, duke kontribuar në shfaqjen e ulcerave. Kremi duhet të aplikohet 2-3 herë në ditë në zonat problematike ose viçat, këmbët. Do të vini re lehtësim që në ditët e para të përdorimit.

Ku të blini produktin në Shqipëri, Kosovë – në farmaci apo në internet?

Kremi për venat me variçe ka një unik, shumë aktiv përbërjen, përballon mirë problemet e shtruara. Është e pamundur ta blesh atë në një farmaci – jemi të sigurt se kjo është për shkak se zinxhirët e farmacive dhe kompanitë farmaceutike nuk janë të interesuara të hyjnë në treg për një produkt kaq efektiv, inovativ dhe efikas. Në fund të fundit, duke përdorur një krem, një person mund të shërohet vërtet dhe pa kosto të veçanta.

Nëse jeni të interesuar, bëni blerje përmes faqes sonë zyrtare. Shesim vetëm mallra origjinale të certifikuara. Promovimet mbahen rregullisht për t’ju ndihmuar të kurseni para.

paketa Varydex
Vetëm sot! 50% zbritje
8980 L 4490 L

Mendimi i ekspertit

Vincent Lama, kirurg:

Produktet e jashtme luajnë një rol të rëndësishëm në trajtim e venave me variçe… Natyrisht, vetëm ato nuk mjaftojnë gjithmonë, disa pacientë duhet të marrin ilaçe nga goja. Por mundësitë e Varydex janë më se të mjaftueshme për shërim në fazat e hershme dhe një përmirësim të dukshëm të situatës në fazat e mëvonshme.

Unë rekomandoj ilaçin për të gjithë pacientët e mi. Është i çertifikuar, i sigurt dhe efektiv, me rezultate të garantuara pavarësisht çmimit të përballueshëm. Pacientët nuk ankohen për reaksione alergjike, gjë që është gjithashtu një plus. Ata janë thjesht të kënaqur me rezultatet.

Vlerësimet e klientëve të Varydex

Zigi, 30 (Kinë):

Kam trashëguar venat me variçe nga babai im – po, nuk ka fat, por tani nuk ka asgjë për të bërë. Dhimbje, rëndim në gjymtyrë, lodhje e shpejtë, ngërçe të vazhdueshme – këto janë vetëm simptomat kryesore të problemit, në fakt ka shumë më tepër prej tyre. Nuk besoja plotësisht në efikasitetin e kremrave, por ky ilaç më përshtatej. Paralelisht, unë pi venotonikë

Karla, 45 vjeç (Itali):

Kremi nuk është efektiv – si çdo tjetër. Manifestimet e jashtme nuk mund të hiqen, maksimumi do të ndjeni lehtësim pas një dite të vështirë në këmbë. Nëse keni nevojë për një rezultat të vërtetë, merrni pilula ose bëni një operacion. Dhe kremi është vetëm mbështetje.

Mika, 55 vjeç (SHBA):

Që në rini vuaj nga venat me variçe, të cilat nuk i kam pasur kurrë u përpoq. Varydex është ilaçi më i mirë që kam hasur. Është i përshtatshëm për t’u përdorur, përthithet shpejt, aroma është e këndshme, nuk ka skuqje dhe kruajtje. E përdor çdo ditë, përpiqem të mos harroj. Nuk do të ketë një rezultat të menjëhershëm, por me kalimin e kohës do ta shihni. Unë rekomandoj të mos hiqni dorë.

paketa Varydex
Vetëm sot! 50% zbritje
8980 L 4490 L