Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (584 vlerësime, mesatarja: 3.9)
paketa PROSTAMID

Nxito! Ofertë e kufizuar!

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

PROSTAMID për prostatitin: indikacionet, veprimi dhe si të merren. Blini në Shqipëri me 50% zbritje!

vrojtimi PROSTAMID

Prostatiti është një gjendje serioze e karakterizuar nga urinim i dhimbshëm dhe probleme intime. Patologjia po rritet me shpejtësi. Nëse më parë meshkujt mbi 60 vjeç ishin në rrezik, tani prostatiti diagnostikohet duke filluar nga mosha 20+. Ka shumë arsye për këtë - një jetë intime e shthurur, seksi i pambrojtur, zakone të këqija dhe infeksione të avancuara.

PROSTAMID është një produkt natyral i destinuar për trajtimin e prostatitit dhe adenomës së prostatës. Është një medikament i testuar klinikisht që ka vërtetuar efektivitetin e tij në praktikë.

Indikacionet për përdorimin e PROSTAMID

Prostamidi është një suplement dietik i krijuar për të forcuar traktin urinar dhe për të forcuar sistemin riprodhues mashkullor. Nuk kërkohet recetë e mjekut për të blerë produktin.

Indikacionet për përdorim:

 • prostatiti akut dhe kronik;
 • adenoma e prostatës;
 • mosfunksionim seksual;
 • ndryshime të lidhura me moshën në sistemin gjenitourinar.
paketa PROSTAMID

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

Si funksionon agjenti

PROSTAMID ka një efekt kompleks në trup. Ajo funksionon si më poshtë:

 1. Ndalon prostatën. Rikthehet qarkullimi i shëndetshëm i gjakut në rajonin e legenit, funksionimi i sistemit gjenitourinar normalizohet dhe ereksioni përmirësohet.
 2. Normalizon urinimin. Ilaçi zgjeron traktin urinar, gjë që rezulton në zbrazjen e plotë të fshikëzës pa dhimbje dhe parehati.
 3. Lehtëson dhimbjen dhe largon inflamacionin.
 4. Ka një efekt antibakterial. Produkti shkatërron të gjitha bakteret patogjene.
 5. Forcon sistemin imunitar dhe rrit rezistencën e trupit ndaj ndikimeve negative të jashtme.

Përfitimet e PROSTAMID

PROSTAMID ka shumë përparësi. Këto përfshijnë:

 • veprim i butë dhe i butë;
 • nuk ka aditivë të dëmshëm dhe sintetikë në trup;
 • nuk ka efekte anësore;
 • përbërje natyrale dhe e sigurt;
 • rezultat afatgjatë dhe i qëndrueshëm;
 • efektiv në çdo fazë të sëmundjes;
 • i përshtatshëm për përdorim në çdo moshë.

Përbërësit

PROSTAMID vjen në formën e çajit. Ai përmban ekskluzivisht bimë mjekësore:

 • rrënjë hithre;
 • gjethe thupër;
 • rozmarinë;
 • gjethe boronicë;
 • lëvorja e aguliçes
paketa PROSTAMID

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

Udhëzime për përdorim

Para se të merrni çaj PROSTAMID, sigurohuni që të lexoni udhëzimet. Gjatë trajtimit, respektoni rregullat e mëposhtme:

 • merrni 3 herë në ditë, një dozë;
 • një dozë është e barabartë me 1 filxhan çaji (1-2 lugë çaji çaj + 100 ml ujë të nxehtë);
 • merret 10-15 minuta para ngrënies.

Kursi minimal i trajtimit për infeksionet e traktit urinar dhe prostatitin është 1 muaj. Nëse është e nevojshme, kursi mund të përsëritet, por pas një pushimi prej 1 muaji.

PROSTAMID ka një efekt të shpejtë, duke eliminuar shkakun e prostatitit. Tashmë 2 javë pas administrimit, ndjesitë e dhimbshme dhe spazmat janë reduktuar ndjeshëm. Me përdorim të rregullt, simptomat e pakëndshme largohen plotësisht dhe prostatiti zhduket.

Kundërindikimet

Për shkak të përbërjes së tij medicinale, PROSTAMID ka një minimum kundërindikacionesh. Midis tyre janë:

 • mosha nën 18 vjeç;
 • intoleranca individuale ndaj përbërësve të ilaçit.

Mendimi i ekspertit

Sipas statistikave të OBSH-së, çdo mashkull mbi 30 vjeç ka prostatit kronik. Sipas ekspertëve, sëmundja zhvillohet edhe më herët.

Prostatiti është i rrezikshëm sepse zhvillohet në mënyrë asimptomatike. Patologjia ndihet vetëm në fazën akute, kur shfaqen simptoma të pakëndshme. Midis tyre - djegie dhe dhimbje gjatë urinimit, ereksion i dobët, dhimbje gjatë seksit dhe derdhje e parakohshme.

Shoqata Ndërkombëtare e Urologjisë konfirmon se PROSTAMID është një ilaç unik që funksionon në nivel qelizor. Ai shpejt hyn në qarkullimin e gjakut dhe në gjëndrën e prostatës, duke siguruar një efekt shërues. Me trajtimin në kohë, ai lehtëson plotësisht sëmundjen, duke ju çliruar nga nevoja për të kaluar nën një thikë kirurgjikale.

paketa PROSTAMID

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

Vlerësimet e klientëve për PROSTAMID

Milan, 45 vjeç:

Bëra alarmin kur filluan problemet në jetën time intime. Për më tepër, ishte e dhimbshme të shkoje në tualet. Kam pirë çaj PROSTAMID. Tashmë një javë pas marrjes së dhimbjes, dhimbja filloi gradualisht të lirohej. Unë kam ende prostatit, por si më parë nuk më shqetëson më. Unë pi PROSTAMID në kurse.

Marco, 29 vjeç:

Unë u diagnostikova me prostatit kronik rastësisht. Për të parandaluar që sëmundja të bëhet edhe më e fortë, me këshillën fillova të pi çaj PROSTAMID. Shija, natyrisht, është specifike, por me kalimin e kohës mësoheni me të. Pas 2 muajsh u ekzaminova. Shëndetshëm! Diagnoza e prostatitit u hoq, seksi u bë i shkëlqyer.

Zoran, 32 vjeç:

Kur u zbulova se kisha adenomë të prostatës, ai filloi të trajtohet me medikamente komplekse. Përveç kësaj, kam pirë PROSTAMID. Nuk e di se çfarë më ka ndihmuar saktësisht, por adenoma nuk më shqetëson më.

paketa PROSTAMID

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej
Blej

Lini një koment