Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (216 vlerësime, mesatarja: 4.7)
paketa Myceril

Nxito! Ofertë e kufizuar!

Vetëm sot! -400% zbritje

950 L 4750 L

i padisponueshem

Efektiviteti i kremit Myceril për mykozat dhe onikomikozën. Blini në Shqipëri me 50% zbritje!

vrojtimi Myceril

Mikoza e këmbës dhe infeksioni mykotik i pllakës së thonjve (onikomikoza) shkaktohen nga gëlltitja e sporeve mykotike në dermë. Sëmundja është mjaft e zakonshme tek të rinjtë dhe të rriturit, pasi infeksioni transmetohet lehtësisht në pishina, sauna, në plazh, me këpucë dhe sende të higjienës personale. Jo të gjithë antimikotikët veprojnë shpejt dhe indikohen për përdorim pa kundërindikacione. Por ky nuk është rasti me ilaçin inovativ të kërpudhave Myceril cream. Ai bazohet në përbërës natyralë të pajisur me veti të theksuara antimykotike.

Si funksionon Myceril

Myceril shkatërron membranën e spores, parandalon rritjen e mikroorganizmave aktivë, nxit shërimin e lëkurës dhe rrit imunitetin lokal. Që në ditët e para të përdorimit, kremi heq pothuajse plotësisht simptomat kryesore të një infeksioni mykotik - djegie, kruajtje dhe erë të pakëndshme. Përdorimi i saj i vazhdueshëm jep disa efekte:

  • Lëkura e këmbëve hidratohet maksimalisht;
  • Çarjet shërohen, thembrat bëhen të buta;
  • Struktura e pllakat e thonjve janë restauruar;
  • Djersitja është normalizuar.

Myceril funksionon pavarësisht nga lloji i kërpudhave që shkaktoi infeksionin. Përparësitë e një agjenti antimykotik natyral përfshijnë tolerancë të mirë - përbërësit e bimëve nuk kanë një efekt toksik në trup. Një tipar tjetër pozitiv i Myceril është efekti i tij profilaktik. Aplikimi i kremit 1-2 herë në javë në këmbë ose pas vizitës në sauna, pishina, plazh redukton dhjetëfish rrezikun e zhvillimit të një infeksioni mykotik.

Përbërja e Myceril nga myku

Baza e kremit antimykotik është:

  • Climbazole. Shtyp rritjen e kolonive mykotike, qetëson lëkurën, ka efekt antipruritik, shkatërron qelizat e prekura nga infeksioni, parandalon shfaqjen e vatrave të reja;
  • Farnesol. Vepron si një agjent antimikotik dhe bakteriostatik, parandalon ri-infeksionin, bllokon aromën e pakëndshme;
  • Vitamina E. Zbut lëkurën, heq zonat e shkallëzuara, rikthen epidermën, nxit rigjenerimin dhe rinovimin natyral të saj;
  • Vajra esenciale komplekse. Si pjesë e kremit, ato veprojnë si antiseptikë, zvogëlojnë inflamacionin, qetësojnë lëkurën e irrituar, rregullojnë punën e gjëndrave të djersës.

Të gjithë përbërësit e preparatit Myceril depërtojnë lehtësisht thellë në lëkurë, gjë që do të thotë se ata shkatërrojnë kolonitë e kërpudhave që kanë depërtuar në dermë... Përdorimi i kremit në një fazë të hershme të infeksionit ndihmon për të përballuar infeksionin pa iu drejtuar mjekimit me barna antimikotike sistematike.

Udhëzime për përdorim

Kremi aplikohet tek personat e prekur. lëkura e këmbëve dy herë në ditë. Para procedurës, këmbët duhet të shpëlahen dhe të thahen mirë, nëse thonjtë janë dukshëm të dëmtuar, hiqni pjesën e sipërme të tyre me një skedar, kjo do të lehtësojë futjen e përbërësve Myceril në shtratin e thonjve.

Ilaçi nuk lë gjurmë në rroba, përthithet shpejt. Për të arritur rezultate të shpejta, është e nevojshme të vishni çorape të pastra pas çdo aplikimi dhe këpucët duhet të dezinfektohen me solucione speciale antimikotike.

Kursi i trajtimit varet nga ashpërsia e infeksionit mykotik. Në një fazë të hershme, mjafton të kryhet terapi për 2 javë, në raste të avancuara, kohëzgjatja e saj arrin 2-3 muaj. Nëse është e nevojshme, kurset mund të përsëriten 2-3 herë në vit.

Përdorimi i kremit Myceril nuk jep asnjë reaksion anësor. Nëse ka një rritje të kruajtjes, skuqje të rëndë, shfaqjen e një skuqjeje, atëherë kjo tregon një intolerancë ndaj një prej përbërësve. Në këtë rast, bari anulohet

Ku të blini Myceril në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni

Myceril nuk është në shitje falas në zinxhirët e farmacive. Mungesa e këtij kremi në barnatore shpjegohet me efikasitetin e tij të lartë dhe për këtë arsye kërkesa për agjentë të tjerë antimikotikë mund të bjerë ndjeshëm. Sidoqoftë, çdokush mund të porosisë Myceril në faqen zyrtare të internetit të prodhuesit. Dorëzimi zgjat vetëm disa ditë, dhe së bashku me paketimin, çdo klient merr një certifikatë dhe udhëzime të hollësishme.

Mendimi i ekspertit

Kamil Umar, dermatolog:

Lezionet mykotike të këmbëve janë një tragjedi e vërtetë për të rinjtë. Infeksioni është i dukshëm menjëherë. Prandaj, me zhvillimin e tij, duhet të hiqni dorë nga vizitat e dhomave të fitnesit, pishinave, të sëmurët nuk ndihen rehat në plazh. Përdorimi i mjeteve juridike tradicionale për kërpudhat ju lejon ta përballoni atë në vetëm 3-4 javë, dhe nganjëherë më shumë. Myceril fillon të veprojë shumë më shpejt dhe ky krem ​​jo vetëm që e mposht plotësisht kërpudhat, por gjithashtu ka një efekt pozitiv në lëkurë, duke e bërë atë të butë, të shëndetshme dhe të butë.

Komentet e kremit Myceril nga myku

Sofia, 29 vjeç:

Kam kaluar një verë të mrekullueshme - pushova në plazhe, notova, bëra banja dielli. Por me sa duket diku me pushime dhe kap një kërpudhat. Në vjeshtë, vura re se disa thonj në gishta ndryshuan ngjyrën e tyre të shëndetshme në një të shurdhër dhe filluan të shkërmoqen përgjatë skajeve. I diagnostikuar me një infeksion fungal, mjeku rekomandoi menjëherë Myceril. Kremin e kam përdorur pikërisht sipas udhëzimeve për një muaj. Pas 2 muajsh, ata bënë një gërvishtje të dytë - nuk u gjetën kërpudha në të.

Gabriella, 43 vjeç:

Onikomikoza më shqetëson për disa vite, duke u zbehur dhe përshkallëzuar periodikisht. Pasi lexova komentet pozitive, bleva kremin Myceril. Nuk më bëri shumë përshtypje ky ilaç, por pas tij lëkura në këmbë pushoi së qëruari, çarjet u zhdukën, por thonjtë pothuajse nuk ndryshuan për mirë.

Lini një koment