Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (512 vlerësime, mesatarja: 5)
paketa VARCOSIN

Nxito! Ofertë e kufizuar!

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

VARCOSIN - trajtim efektiv dhe parandalim i besueshëm i venave me variçe. Blini në Shqipëri me 50% zbritje!

vrojtimi VARCOSIN

Venat varikoze janë një sëmundje serioze kronike e shkaktuar nga veshja e rrobave dhe këpucëve të pakëndshme, qëndrimi vazhdimisht në këmbë, qëndrimi ulur për një kohë të gjatë dhe një sërë faktorësh të tjerë. VARCOSIN, një agjent shumë efektiv terapeutik dhe profilaktik, do t'ju ndihmojë të shpëtoni prej tij.

Rreth produktit

Xheli VARCOSIN është një ilaç efektiv i zhvilluar në bazë të një teknologjie unike dhe ka një efekt kompleks në venat dhe lëkurën e këmbëve. Përparësitë e tij përfshijnë:

 • Baza natyrale;
 • rezultat 100%;
 • siguri e plotë;
 • Mungesa e efekteve anësore.

Produkti ka kaluar provat klinike dhe ka marrë të gjitha certifikatat e nevojshme. Ajo që është gjithashtu e rëndësishme, nuk ka kundërindikacione dhe nuk përmban substanca të rrezikshme (parabene, ngjyra, aroma sintetike, produkte OMGJ, etj.).

VARCOSIN është i shkëlqyer jo vetëm për parandalim, por edhe për trajtim. e venave me variçe... Përdorimi i rregullt i këtij ilaçi lejon:

 • Të ulë aktivitetin e trombociteve, shkaku kryesor i trombozës;
 • Të forcojë muret venoze, valvulat dhe enët e gjakut, t'i bëjë ato më të qëndrueshme dhe fleksibël;
 • Aktivizoni qarkullimin e gjakut;
 • Filloni procesin e rigjenerimit;
 • Përmirësoni pamjen e lëkurës;
 • Hiqni qafe lodhje dhe ndjenjë e rëndimit në këmbë.
paketa VARCOSIN

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

Përbërja e xhelit VARCOSIN

Efekti i fuqishëm terapeutik i xhelit VARCOSIN shpjegohet me praninë e përbërësve natyralë në përbërjen e tij. Ka gjithçka që ju nevojitet për të trajtuar në mënyrë efektive venat me variçe:

 • Ekstrakti i gështenjës së kalit (Hypokastoma Aesculus) - lehtëson ënjtjen dhe inflamacionin, zvogëlon përshkueshmërinë dhe brishtësinë e kapilarëve, ofron një ndjenjë lehtësie;
 • Vaji i livandës angustifolia (vaj Lavandula angustifolia) - rrit elasticitetin e enëve të gjakut, eliminon mikrodëmtimet në lëkurë, lehtëson dhimbjet dhe ënjtjet;
 • Ekstrakt i kamomilit italian ose fisnik i kërthizës (Anthemis Nobilis) - deodorizon dhe redukton djersitjen e tepërt, hidraton dhe ushqen thellësisht lëkurën, eliminon ndjenjën e shtrëngimit dhe thatësisë;
 • Ekstrakti i yardheve (Herba Achilleae millefolii) - stimulon rrjedhjen e gjakut, përshpejton metabolizmin e indeve dhe rinovimin e qelizave, kujdeset për lëkurën, e tonifikon atë;
 • Vajrat esencialë të selvisë (Cupressus semprevirens) dhe rozmarina mjekësore (vaji i rozmarinës) - freskojnë dhe dezinfektojnë lëkurën e këmbëve, përshpejtojnë shërimin e mikroçarjeve dhe kanë një efekt hidratues.

Si të Si të përdorni si duhet xhelin VARCOSIN?

Nuk ka asgjë të vështirë në përdorimin e këtij produkti. Për të arritur efektin e pritur, mjafton të aplikoni xhelin në lëkurën e këmbëve 2-3 herë në ditë. Ndryshimet e para pozitive do të jenë të dukshme pas 1.5 javësh përdorim të rregullt. Një ndjenjë lehtësie do të shfaqet në këmbë, dhimbja do të zhduket dhe ënjtja e indeve do të ulet. E gjithë kjo ka një efekt pozitiv në cilësinë e jetës dhe përmirëson mirëqenien e përgjithshme. Kohëzgjatja e kursit të trajtimit varet drejtpërdrejt nga stadi i venave varikoze

Ku mund të blini xhelin VARCOSIN në Shqipëri, Kosovë?

Xheli VARCOSIN është i vështirë për t'u gjetur në farmaci. Kjo është kryesisht për faktin se nuk është fitimprurëse për farmacistët të shesin një ilaç me një shkallë kaq të lartë efektiviteti. Shitjet e barnave të tjera menjëherë do të fillojnë të bien. Por gjithmonë mund ta blini në faqen zyrtare të internetit. Ne garantojmë produkte me cilësi të lartë dhe çmime të arsyeshme.

paketa VARCOSIN

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

Mendimi i ekspertit

Milevsky V.M.,

flebolog me përvojë 20 vjeçare: VARCOSIN - një i certifikuar produkt që plotëson të gjitha standardet e cilësisë. Për momentin, ky xhel nuk ka alternativë në tregun rus, ndaj ua rekomandoj të gjithë pacientëve të mi. Fatkeqësisht, shumë kërkojnë ndihmë mjekësore vetëm kur sëmundja përparon dhe është thjesht e pamundur të fshihen venat me variçe. Por në këtë rast, xhel VARCOSIN ndihmon për të hequr qafe shqetësimin, për të zvogëluar ënjtjen e indeve të buta, për të lehtësuar dhimbjen dhe për të eliminuar plotësisht simptomat e pakëndshme. Dhe më e rëndësishmja, jo vetëm që eliminon mangësitë e dukshme, por gjithashtu ndihmon në parandalimin e zhvillimit të mundshëm të sëmundjes.

Vlerësimet e klientëve të xhelit VARCOSIN

Efektiviteti i xhelit VARCOSIN është vërtetuar dhe konfirmuar nga mijëra komente pozitive në të gjithë botën.

Elena, 45:

Unë e përdor gjithmonë këtë xhel pas punës. Vetëm kjo më bën të ndihem njeri pas një dite të tërë në këmbë! VARCOSIN lehtëson shpejt ënjtjet, lehtëson lodhjen dhe redukton hiperhidrozën në këmbë. Në mëngjes ndihem i lehtë dhe plot energji. Unë rekomandoj!

Maxim, 35 vjeç:

Xheli VARCOSIN nga venat me variçe më shpëtoi vërtet jetën. E përdor çdo ditë. Nja dy javë pas aplikimit të parë, venat u shfrynë praktikisht, tani ato janë pothuajse të padukshme. Por mjekët këmbëngulën për kirurgji, por unë vendosa të provoja një metodë tjetër trajtimi fillimisht.

Anna, 56 vjeç:

Një produkt i mirë me përbërje natyrale, funksionon me efikasitet. Nëse mbani mend ta përdorni çdo ditë, mund të harroni shumë shpejt ënjtjen, dhimbjen në këmbë dhe venat e zgjatura.

paketa VARCOSIN

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej
Blej

Lini një koment