Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (527 vlerësime, mesatarja: 4.5)
paketa Menomin Forte

Nxito! Ofertë e kufizuar!

Vetëm sot! 50% zbritje

9900 L 4950 L

i padisponueshem

Menomin Forte: një luftë efektive kundër menopauzës. Blini në Shqipëri me 50% zbritje!

vrojtimi Menomin Forte

Fillimi i menopauzës tek shumë gra shkakton një çekuilibër të plotë në trup. Ka djersitje, shqetësim të gjumit, qëndrueshmëri emocionale. Probleme mund të shfaqen edhe në sferën seksuale. Nxehjet e nxehta janë një nga shenjat e pakëndshme. Për shkak të sulmeve të tilla, është e vështirë të qëndroni të qetë dhe të bëni një jetë normale.

Menomin Forte do të ndihmojë për të përballuar të gjitha shenjat e menopauzës. Ky është një ilaç popullor në Evropë që lejon trupin të aktivizojë rezervat e tij. Kur merret, ka një restaurim gradual të niveleve hormonale. Efekti arrihet falë përbërësve të sigurt të përzgjedhur siç duhet.

Rreth produktit

Menomin Forte nuk është një ilaç hormonal, prandaj nuk shkakton efekte anësore komplekse dhe varësi. Gjatë marrjes vihet re:

  • eliminimi i shenjave të menopauzës;
  • përmirësimi i shëndetit të përgjithshëm;
  • stabilizimi i gjendjes psikologjike.

Ndryshe nga shumë ilaçe të tjera, ilaçi përmirëson shëndetin somatik dhe intim. Ka një efekt pozitiv në sistemin e qarkullimit të gjakut, endokrin dhe nervor. Stimulon butësisht prodhimin e hormoneve të rëndësishme femërore.

Shkencëtarët kanë vërtetuar praninë e vetive shtesë kur merrni Menomin Forte. Me përdorim të rregullt, trupi pastrohet, krijohen procese metabolike dhe të tretjes. Ka një forcim të imunitetit. Falë kapsulave, vitaminat dhe mikroelementet rikthehen në trup. Efektiviteti i tyre është konfirmuar nga komuniteti mjekësor ndërkombëtar.

Përbërja e Menomin Forte

  • Ekstraktet e sherebelës dhe kanellës. Këta përbërës normalizojnë sfondin hormonal, metabolizmin dhe funksionimin e organeve. Elementët gjurmë që përmbahen në ekstrakte përmirësojnë mirëqenien e përgjithshme dhe disponimin, zvogëlojnë ashpërsinë e menopauzës.
  • Vitamina C dhe E. Këto janë antioksidantë të shkëlqyer. Ulni nivelin e ankthit dhe stresit, forconi imunitetin. Efekt pozitiv në flokë dhe thonj.
  • Acidi hialuronik. Ruan dhe zgjat rininë, stimulon prodhimin e kolagjenit. Kjo redukton shfaqjen e rrudhave. Komponenti ndihmon në rivendosjen e indeve, përmirësimin e funksionimit të nyjeve. Krijon një bazë për restaurimin e enëve të gjakut.
  • Maca peruane dhe fibra gruri. Komponenti i parë rregullon densitetin e endometrit. Maca përmban 31 minerale dhe 60 fitonutrientë, përmirëson funksionimin e sistemit endokrin, ndihmon gjëndrën e hipofizës, gjëndrat mbiveshkore. Fibra optimizon lëvizshmërinë e zorrëve, largon kolesterolin dhe ju lejon të mbani peshën optimale.

Si të merrni?

Kohëzgjatja e pranimit varet nga mosha, ashpërsia e simptomave. Kursi minimal është 30-40 ditë. Nëse ka shkelje të dukshme në punën e trupit femëror, atëherë mund të vazhdoni të përdorni kapsulat deri në 2-2,5 muaj. Për të konsoliduar rezultatin, mjekët rekomandojnë përsëritjen e trajtimit pas 6 muajsh. Kapsulat merren me ose pa ushqim. Këshillohet që t'i merrni me një gotë ujë.

Ku mund të blej në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni?

Është e pamundur të blini Menomin Forte në një farmaci në vendin tonë. Kapsulat kanë lejet e nevojshme, por kompanitë farmaceutike nuk i blejnë. Shitja e një ilaçi efektiv do të çojë në një ulje të shitjeve të barnave që synojnë jo trajtimin, por eliminimin e simptomave. Bleni Menomin Forte në faqen zyrtare të internetit. Nëse është e nevojshme, mund të merrni këshilla të hollësishme nga menaxheri për pranimin në kurs.

Mendimi i ekspertit

Paul Rafner, një endokrinolog:

Çdo ditë gratë kthehen për mua, të frikësuar nga gjendja e tyre e re. Nxehje të vazhdueshme, pamundësi për të kryer plotësisht detyrat e punës, çrregullime të sferës intime... Kjo është një listë e vogël e atyre problemeve me të cilat duhet të punoni. Më parë, protokollet e trajtimit përfshinin barna hormonale që kanë shumë efekte anësore. Sot ju rekomandoj pacientëve të mi Menomin Forte bazuar në përbërës natyralë. Një përmirësim i gjendjes së përgjithshme vërehet në 80% të grave. Endokrinologu Paul Rafner.

Maya, 57 vjeç (Poloni):

Në moshën 56 vjeçare filluan të ndodhin ndryshime në trup. Ajo filloi të fitonte peshë me shpejtësi, u shfaqën ndryshime të humorit. Mjeku rekomandoi të provoni Menomin Forte. Ne vendosëm paraprakisht me të: nëse nuk ndihmon, ne do të lidhim terapinë hormonale. Kapsulat nuk funksionuan menjëherë, por pas dy javësh efekti i tyre u bë i theksuar.

Amelia, 40 vjeç (Spanjë):

Kam vënë re shfaqjen e parë të menopauzës në moshën 40-vjeçare. Isha i papërgatitur mendërisht për një tharje kaq të shpejtë. Fillova në mënyrë aktive të kërkoja fonde që do të më ndihmonin. Një mik rekomandoi të provoni Menomin Forte. Një javë pas pritjes, burri im vuri në dukje se unë kisha ndryshuar dhe jeta ime seksuale ishte bërë më e gjallë.

Mia, 53 (Kanada):

Unë punoj si gjinekologe, kështu që di për shqetësimet që përjetojnë gratë gjatë menopauzës. Prandaj, kur u shfaqën ndezjet e para, mendova të parandaloja zhvillimin e simptomave të mëtejshme. Vendosa të provoj me kapsulat Menomin Forte. Isha i kënaqur me efektin e marrjes së tyre, vendosa të mos kaloj në hormone. Mia, 53 (Kanada)

Lini një koment