Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (1026 vlerësime, mesatarja: 4.1)
paketa MIKOHERB

Nxito! Ofertë e kufizuar!

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

MIKOHERB - përbërja dhe mekanizmi i veprimit të një xhel natyral antifungal. Blini në Shqipëri me 50% zbritje!

vrojtimi MIKOHERB

Kërpudhat e këmbëve (mikoza) janë një nga sëmundjet dermatologjike më të zakonshme në mesin e popullatës. Mund të merrni një infeksion në saunë dhe pishinë, në plazh dhe në shtëpi nga një i afërm i sëmurë. Është e mundur të mposhtet plotësisht sëmundja duke përdorur vetëm mjete të provuara me një efekt të provuar antimikotik. Grupi i tyre përfshin edhe xhelin MIKOHERB. Ai bazohet në përbërës natyralë, kështu që ilaçi praktikisht nuk ka kundërindikacione për t'u përdorur dhe mund të përdoret për profilaksinë.

Mekanizmi i veprimit MIKOHERB

Kompleksi i përbërësve aktivë të xhelit MIKOHERB është i zgjedhur në mënyrë të tillë që të funksionojë në disa drejtime njëherësh:

 • Ndërpren riprodhimin e kërpudhave dhe shkatërron kolonitë e mikroorganizmave të gjallë;
 • Forcon proceset e rigjenerimit të dermis;
 • Normalizon punën e gjëndrave të djersës;
 • Normalizon imunitetin lokal;
 • Heq zonat e qërimit, kodi bëhet i butë dhe i shëndetshëm.

Nga ditët e para të përdorimit të xhelit, ka një rënie të ndjeshme të simptomave kryesore të mykozës - skuqja zhduket, kruajtja dhe djegia bëhen më pak intensive, këmbët djersiten më pak dhe, në përputhje me rrethanat, aroma e pakëndshme.

Popullariteti i MIKOHERB shpjegohet me përbërjen e tij natyrale, mundësinë e përdorimit të tij në çdo moshë dhe efektin e dukshëm terapeutik. Xheli mund të përdoret edhe si agjent profilaktik, domethënë mund të aplikohet në këmbë pasi të vizitoni ato vende ku ka më shumë gjasa të infektohen me spore mykotike.

paketa MIKOHERB

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

Përbërja e preparatit

Nga përbërësit kryesorë të MIKOHERB, vlerën më të madhe në trajtimin e infeksioneve mykotike kanë:

 • Ekstrakti i kamomilit. Bllokon rritjen e kërpudhave, ka një efekt antiseptik. Kamomili zbut lëkurën dhe përshpejton rikuperimin e saj;
 • Ekstrakti i gjetheve të sherebelës. Normalizon funksionin e gjëndrave të djersës dhe rregullon aktivitetin e baktereve patogjene, gjë që ju lejon të përballeni me aromat e pakëndshme;
 • Ekstrakti i aloes. Ka një efekt biostimulues, përmirëson reaksionet metabolike. Aloe e bën lëkurën më të butë dhe eliminon rrëshqitjen; ​​
 • Ekstrakti i ullirit. Ftoh dermën, ka një efekt deodorues

MIKOHERB është efektiv në çdo fazë të mykozës, por në raste të avancuara, xheli duhet të përdoret në disa kurse. Ilaçi ndihmon gjithashtu në përballimin e fazës fillestare të onikomikozës, domethënë mykut të thonjve.

Udhëzime për përdorim MIKOHERB

Xheli nuk shkakton shqetësim pas aplikimit, nuk njollos rrobat dhe përthithet shpejt. Rezultatet e aplikimit të tij do të jenë më të shpejta dhe më të dukshme nëse MIKOHERB përdoret në mënyrë strikte sipas udhëzimeve:

 • Shpëlani dhe thajini këmbët tërësisht, veçanërisht midis gishtërinjve;
 • Aplikoni xhelin në një shtresë të hollë, fërkojeni lehtë me lëvizje masazhi;
 • Prisni derisa të përthithet plotësisht, vishni çorape të pastra pambuku.

Frekuenca e aplikimit - 2 herë një ditë. Kursi i trajtimit është nga 2 deri në 6 javë, rekomandohet të përfundoni 7-10 ditë pas zhdukjes së të gjitha simptomave të infeksionit fungal. Për të parandaluar MIKOHERB, mjafton të aplikohet në këmbë 2-3 herë në javë.

Para se të trajtoni thonjtë me një preparat, këshillohet që pllakat e thonjve të avullohen dhe të hiqet shtresa e sipërme me një skedar, kjo do të sigurojë depërtimin më të mirë të substancave aktive në shtrat.

Mendimi i ekspertit

Dermatologu

Ua kam rekomanduar pacientëve MIKOHERB për rreth 2 vjet rresht. Ilaçi është plotësisht i kënaqur me mekanizmin e veprimit dhe efektivitetin. Xheli nuk ka kundërindikacione, përbërësit e tij depërtojnë shpejt thellë në dermë dhe shkatërrojnë plotësisht kolonitë e kërpudhave. Ju mund ta përdorni këtë mjet në mënyrë të sigurt dhe si një parandalues.

paketa MIKOHERB

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

Vlerësime

Milica, 49

Unë kam një tendenca për tharje të lëkurës dhe, në përputhje me rrethanat, shpesh shfaqen çarje në të. Me sa duket për shkak të kësaj, unë arrij të marr kërpudhat ose në një banjë publike ose në pishinë. Trajtimi ka qenë gjithmonë i gjatë, por hera e fundit që motra ime më bleu një MIKOHERB dhe me ndihmën e tij e hoqa qafe plagën fjalë për fjalë në 2 javë. Xheli është gjithashtu i përshtatshëm sepse mund të përdoret për profilaksinë dhe lëkura pas aplikimit të tij bëhet e butë për një kohë të gjatë.

Stefan, 53 vjeç

С Unë kam qenë duke luftuar me kërpudhat në këmbët e mia për dhjetë vjet me sukses të ndryshëm. Ai përdorte dhjetëra ilaçe të ndryshme, duke përfshirë të gjitha llojet e recetave popullore. Deri më tani, ata nuk mund ta mposhtin plotësisht infeksionin. MIKOHERB gjithashtu nuk dha shumë rezultat, por ky xhel ndihmoi për të përballuar kruajtjen dhe shpëtoi nga një erë e pakëndshme, por shenjat e mykozës pas një muaji të përdorimit të tij vazhdojnë ende.

Anna, 34 vjeç

MIKOHERB jep efektin e dëshiruar vetëm nëse ndiqni të gjitha rregullat për trajtimin e infeksionit mykotik. Kjo do të thotë që ju duhet të përpunoni me kujdes ose të hidhni jashtë këpucët e vjetra, duke hekurosur vazhdimisht liri krevat, çorape dhe geta. Para çdo aplikimi të xhelit, këmbët duhet të lahen mirë, është e dëshirueshme të rritet imuniteti i përgjithshëm dhe rekomandohet të refuzoni ushqimet me karbohidrate, të cilat përmirësojnë zhvillimin e mikroorganizmave mykotikë. E bëra këtë kur fillova të përdor përsëri MIKOHERB, dhe si rezultat, kërpudhat u zhdukën plotësisht në 3 javë. Lëkura e këmbëve është e këndshme me pastërti dhe butësi për gjashtë muaj tashmë.

paketa MIKOHERB

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej
Blej

Lini një koment