Stars: 1 Stars: 2 Stars: 3 Stars: 4 Stars: 5 (765 vlerësime, mesatarja: 5)
paketa DIATEA

Nxito! Ofertë e kufizuar!

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

Çaji medicinal DIATEA për normalizimin e niveleve të sheqerit në gjak në diabet. Blini në Shqipëri me 50% zbritje!

vrojtimi DIATEA

Diabeti mellitus është një sëmundje e rrezikshme në të cilën nivelet e glukozës në gjak rriten. Në mungesë të trajtimit në kohë, mund të ndodhë përkeqësimi i mprehtësisë vizuale, dëmtimi i veshkave, zemrës dhe trurit. Diabeti rrit rrezikun e zhvillimit të infarktit të miokardit, angina pectoris, nefropatisë, çon në humbje të shikimit, amputim të ekstremiteteve të poshtme. Kjo është arsyeja pse, në shenjat e para të sëmundjes, është e nevojshme t'i nënshtrohen diagnostikimit dhe më pas të fillohet trajtimi. Simptomat e diabetit përfshijnë:

 • urinim i shpeshtë;
 • etje e vazhdueshme, tharje e gojës;
 • lodhje kronike dhe përgjumje;
 • humbje e fortë peshe pa humbje të oreksit.

DIATEA - kujdes efektiv ndaj diabetit

Për ata që duan të kontrollojnë nivelet e sheqerit në gjak, parandalojnë zhvillimin e komplikimeve të diabetit, DIATEA u krijua çaji organik mjekësor. Mjeti ka për qëllim trajtimin dhe parandalimin e sëmundjes. Ilaçi është i përshtatshëm për normalizimin e niveleve të sheqerit në gjak në diabetin e tipit 1 dhe tip 2.

Çaji medicinal duhet të përdoret në trajtimin kompleks të sëmundjes. Marrja e barit duhet të kombinohet me aktivitet fizik të moderuar, dietë të duhur. Kjo qasje ju lejon të kontrolloni nivelet e sheqerit në gjak, të lehtësoni simptomat e sëmundjes dhe të shmangni komplikimet e rrezikshme.

paketa DIATEA

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

Vetitë e DIATEA

Çaji rrit ndjeshmërinë e qelizave ndaj insulinës, kufizon përthithjen e glukozës, e cila ul nivelin e sheqerit në gjak, lehtëson ecurinë e sëmundjes. Pirja e pijes ju lejon të arrini rezultatet e mëposhtme:

 • pastroni trupin nga toksinat;
 • ulni sheqerin në gjak dhe nivelet e rrezikshme të kolesterolit;
 • forconi sistemi imunitar;
 • lehtëson inflamacionin;
 • normalizon proceset metabolike në trup;
 • përmirëson funksionimin e zemrës, mëlçisë dhe veshkave;
 • rivendosni një sfond të shëndetshëm hormonal;
 • forconi enët e gjakut;
 • normalizoni presionin e gjakut;
 • zvogëloni rrezikun e komplikimeve të diabetit.

Agjenti ka një veprim tonik, rigjenerues, antioksidant, pastrues. Efekti i përdorimit të drogës rritet ndjeshëm nëse i përmbaheni një stili jetese të shëndetshëm: luani sport, zvogëloni sasinë e sheqerit dhe kripës së konsumuar dhe përfshini më shumë fruta dhe perime në dietë.

Përbërja e ilaçit

Përdorimi i produktit jo vetëm që eliminon simptomat e diabetit, por gjithashtu kontribuon në shërimin e trupit. Ky efekt mund të arrihet nga një kombinim i përbërësve natyralë me veti unike. Çaji përmban:

 • Ekstrakt nga gjethet e thuprës. Ndihmon në kontrollin e niveleve të sheqerit në gjak, përmirëson funksionin e veshkave.
 • Kokrrat e dëllinjës. Kanë veprim anti-inflamator, dekongestant, forcues.
 • Ekstrakti i bizeles së gjelbër. Normalizon presionin e gjakut, tonifikon, rrit elasticitetin e enëve të gjakut.
 • Gjethet e boronicës. Ka një efekt të dobishëm në sy, përmirëson shikimin, parandalon dehidratimin.
 • Ekstrakti i rrënjës së majdanozit. Ndihmon në uljen e niveleve të glukozës në gjak.
 • Kanella. Ndihmon në normalizimin e mëlçisë, pankreasit.

Si ta merrni ilaçin?

Ky produkt natyral përmban përbërës natyralë që kombinojnë efikasitet dhe siguri të lartë. Çaji nuk ka efekt negativ në organizëm, nuk krijon varësi. Ilaçi nuk ka kundërindikacione.

Për të arritur efektin e dëshiruar, duhet t'i përmbaheni udhëzimeve për përdorimin e barit. Produkti duhet të pihet 2 herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Për të përgatitur një pije, duhet të holloni 2 lugë çaji në një gotë me ujë të nxehtë. Kursi i trajtimit është 30 ditë. Ilaçi mund të merret përsëri pas një pushimi të shkurtër.

paketa DIATEA

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej

Një mendim eksperti për DIATEA

Mario, endokrinolog:

Për të hequr qafe diabetin , ju duhet të ndryshoni plotësisht jetën tuaj të imazhit: hiqni dorë nga zakonet e këqija, ushqimet e yndyrshme dhe të ëmbla. Për të normalizuar nivelet e sheqerit në gjak, këshilloj gjithashtu të pini DIATEA. Çaji është vendosur si një ilaç i besueshëm kundër diabetit. Efektiviteti i ilaçit është për shkak në përbërjen e tij. Ilaçi rrit prodhimin e insulinës në pankreas, gjë që shkakton një përmirësim të konsiderueshëm të gjendjes së njerëzve me diabet.

Vlerësimet e klientëve të DIATEA

Elena, 35:

E bleva këtë çaj për mamin, ajo e pi çdo ditë. Ajo filloi të ndihej shumë më mirë, ënjtja u largua, u shfaq energjia, niveli i glukozës u kthye në normale. E di që sëmundja është e trashëgueshme, ndaj për parandalim do të filloj të pi edhe DIATEA .

Miro, 47 vjeç:

Unë pini DIATEA, deri në rezultatet e qarta Nuk të shoh, por fillova të ndihem shumë më mirë. Diabeti mellitus është gjetur kohët e fundit, nuk ka simptoma të dukshme. Më vjen mirë që produkti është i sigurt, nuk ka efekte anësore.

paketa DIATEA

Vetëm sot! 50% zbritje

9600 L 4800 L
Blej
Blej

Lini një koment