Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5 (913 ratings, average: 5,00)
paketa HYPERTEA
Nxito! 27 paketa kanë mbetur me një zbritje
Vetëm sot! 50% zbritje
9600 L 4800 L

Lehtësim i presionit HYPERTEA – trajtim në shtëpi pa efekte anësore dhe varësi. Blini në Shqipëri, Kosovë me 50% zbritje!

rishikimet HYPERTEA

HYPERTEA është një metodë moderne për trajtimin e hipertensionit

Hipertensioni thuhet se është një vrasës i heshtur, sepse sëmundja mund të vazhdojë pa ndonjë manifestim të veçantë. Simptomat kryesore janë dhimbje koke, marramendje, palpitacione. Nëse sëmundja nuk parandalohet, sëmundja mund të çojë në paaftësi dhe madje edhe vdekje.

Ilaçi HYPERTEA do të ndihmojë në përmirësimin e mirëqenies së njerëzve me hipertension, si dhe në parandalimin e një rritjeje të vazhdueshme të presionit. Pastron në mënyrë efektive enët e gjakut, ruan tonin e indeve, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe siguron furnizim më të mirë me oksigjen në të gjitha organet dhe indet.

paketa HYPERTEA
Vetëm sot! 50% zbritje
9600 L 4800 L

Indikacionet për përdorim

Hipertea u nevojitet atyre personave që kanë 2 -3 simptoma të hipertensionit arterial:

 • dhimbje koke të shpeshta;
 • rrathë të errët nën sy;
 • nervozizëm, përgjumje, ndryshime të shpeshta të humorit;
 • hiperhidrozë (djersitje e shtuar);
 • gjymtyrë të ftohta;
 • ënjtje e fytyrës.

Njerëzit që kanë zakone të dëmshme (pirja e duhanit, alkooli), ata që udhëheqin një mënyrë jetese jo të shëndetshme dhe gjithashtu janë mbipeshë.

Veprimi HYPERTEA

Kompleksi organik Hypertea funksionon në 5 drejtime:

 1. Përmirëson punën e muskujve të zemrës, pastron enët e gjakut.
 2. Përmirëson qarkullimin e gjakut në vena, forcon muret e enëve të gjakut.
 3. Ul sasinë e sheqerit në gjak.
 4. Promovon humbjen e peshës përmirëson metabolizmin.
 5. Qetëson dhe përmirëson funksionimin e sistemit nervor.

Përbërja

Përbërësit kryesorë aktivë të Hyperteas:

 • bioflavonoidet e marra nga murrizi dhe kafeja jeshile – zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare;
 • rrënja e sanëzit – parandalon rritjet e presionit;
 • kërpudha e nënës – ul presionin e gjakut, qetëson sistemi nervor;
 • konet e luleve (hops) – lehtëson distoninë vaskulare vegjetative;
 • ekstrakti i rigonit – rikthen tonin vaskular, parandalon aterosklerozën;
 • bishti i kalit ose i kalit – largon substancat toksike nga trupi, ka një efekt anti-inflamator;
 • ekstrakti i balsamit të limonit – normalizon presionin e gjakut, qetëson sistemin nervor.

Të gjithë përbërësit plotësojnë njëri-tjetrin, rrit efektin e secilit përbërës, duke siguruar rezultate të shkëlqyera terapeutike në asnjë kohë.

paketa HYPERTEA
Vetëm sot! 50% zbritje
9600 L 4800 L

Përfitimet

Hypertea krahasohet në mënyrë të favorshme nga barnat e tjera për hipertensionin, sepse:

 1. Ndikon në shkakun rrënjësor të problemit.
 2. Është një produkt 100% natyral – përmban ekstrakte bimore dhe ekstrakte bimore.
 3. I sigurt, nuk shkakton efekte anësore.
 4. Nuk shkakton sindromë varësie dhe tërheqjeje.
 5. Funksionon për një kohë të gjatë.
 6. Heq përgjithmonë shkaku i hipertensionit në vetëm 1 aplikim.
 7. Ka një efekt kumulativ.
 8. I përshtatshëm për të gjitha fazat e hipertensionit: 1, 2 dhe 3.
 9. Ka një formulë inovative unike, e menduar dhe e fuqishme.
 10. Më mirë se barnat e tjera eliminon të gjitha simptomat e hipertensionit.
 11. Shitet pa recetën e mjekut (droga është absolutisht e sigurt dhe natyrale, prandaj shitet lirisht).
 12. Ka një çmim të arsyeshëm.

Si të përdorni HYPERTEA

Merrni Hypertea të holluar: 1 lugë. derdhni ujë (200 ml) dhe zieni. Merrni ngrohtë. Pini 3 herë në ditë pas ngrënies.

Kur të prisni rezultate?

Lehtësimi do të vijë shumë shpejt – simptomat kryesore të hipertensionit do të zhduken brenda pak minutash. Dhe më pas, me aplikimin e duhur, gjendja do të përmirësohet dhe konsolidohet:

 • pas 24 orësh, treguesit e hipertensionit do të ulen, presioni do të normalizohet plotësisht;
 • brenda 3 ditëve rreziku i krizave hipertensive do të zhduket;
 • pas përfundimit të kursit do të kalojnë të gjitha ndjesitë e pakëndshme.

Mendimi i ekspertit

Alberto, kardiolog

Unë përshkruaj Hypertea për të gjithë pacientët që janë në rrezik: pacientët e moshuar, njerëzit mbipeshë, si dhe ata që bëjnë një mënyrë jetese jo të shëndetshme. Ilaçi tolerohet mirë, ai ndihmon në mënyrë të barabartë si me formën progresive të hipertensionit ashtu edhe me simptomat e tij fillestare.

Vlerësimet e klientëve për Hypertea

Adriana (Itali), 45 vjeç

Pija mjekësore Hypertea ndihmon në lehtësimin e shpejtë të dhimbjes së gjoksit, ndjesisë së shtrydhjes. Krahasuar me barnat e tjera nuk shkakton përgjumje

Gabriel (Kroaci), 59 vjeç

6 vjeç Për pak sa nuk pata një krizë hipertensioni. Kam kaluar një muaj në spital. Pas shkarkimit, mjeku përshkroi një listë të barnave për hipertensionin. Por me ta kam vuajtur për një kohë të gjatë, gjendja nuk ishte shumë e mirë. Dhe së fundmi vizitova një mjek tjetër që rekomandoi Hypertea. Si ndodhi që një ilaç zëvendësoi 5 të tjerë? Ilaçi është shumë i mirë, e rekomandoj.

Anna (Spanjë), 48 vjeç

Bleva Hypertea për mamin nëpërmjet internetit. Mami është e lumtur, ajo e ndihmon atë. Dhe unë jam gjithashtu i kënaqur me çmimin: i lirë dhe efektiv.

paketa HYPERTEA
Vetëm sot! 50% zbritje
9600 L 4800 L