Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5 (395 ratings, average: 3,90)
paketa PARASOL
Nxito! 5 paketa kanë mbetur me një zbritje
Vetëm sot! 50% zbritje
9600 L 4800 L

Çaji PARASOL është një ilaç i besueshëm dhe i sigurt për parazitët. Blini në Shqipëri, Kosovë me 50% zbritje!

rishikimet PARASOL

A vuani nga puçrrat, rënia e flokëve ose seborreja me vaj? A ju qërohet lëkura apo ju thyhen thonjtë? Keni filluar të sëmureni shpesh, të ndjeni mungesë force dhe dobësi të plotë? Në shumicën e rasteve, parazitët janë shkaktari kryesor i këtyre simptomave! Ato mund të infektohen në mënyra të ndryshme, por më shpesh infeksioni kryhet nëpërmjet kafshëve shtëpiake, ushqimit, ujit, tokës, sendeve shtëpiake dhe insekteve. Shenjat kryesore të pushtimit helmintik janë prirja ndaj reaksioneve alergjike, ftohjet e shpeshta, lodhja kronike, dhimbje koke të vazhdueshme, kapsllëk dhe diarre, dhimbje muskujsh dhe kyçesh, nervozizëm, pagjumësi dhe humbje oreksi, rrathë të errët dhe qeska poshtë syve. Dhe ndërsa disa bëjnë përpjekje të padobishme për të hequr qafe simptomat, të tjerë pinë çaj Parasol dhe eliminojnë fajtorët kryesorë.

Karakteristikat e produktit

Parasol është një çaj antiparazitar i certifikuar, i cili zgjat mbi 30 ditë do të largojë një sërë parazitësh nga trupi. Përparësitë e tij mund t’i atribuohen në mënyrë të sigurt:

 • Përbërja natyrore – përmban vetëm bimë mjekësore të mbledhura në vende ekologjikisht të pastra
 • Përmirësimi i shëndetit të përgjithshëm – mbron të gjitha organet nga ndikimet dhe sistemin negativ;
 • Nuk ka efekte anësore – ilaçi është absolutisht i sigurt, prandaj mund të merret pa recetën e mjekut;
 • Rezultati i shpejtë – efekti i çajit shfaqet pas përdorimit të parë;
 • Përtëritje e përgjithshme – për shkak të përmirësimit të lëkurës, flokëve dhe thonjve;
 • Rritja e produktivitetit – do të ndiheni më pak të lodhur dhe do të ndiheni energjik;
 • Parandalimi i shumë sëmundjeve serioze – duke përfshirë kanceri dhe infeksionet e ndryshme.
paketa PARASOL
Vetëm sot! 50% zbritje
9600 L 4800 L

Përbërja e çajit ombrellë

Një nga avantazhet kryesore të këtij preparati antiparazitar është përbërja e tij e ekuilibruar, e cila bazohet vetëm në përbërës natyralë:

 • Ekstrakti i pelinit të hidhur (Absinthi Herba) – shtyp aktivitetin jetësor të parazave shkatërron vezët e tyre, përmirëson funksionimin e zorrëve dhe normalizon mikroflorën e saj, neutralizon glukozën me të cilën ushqehen krimbat, ndihmon në luftimin e anemisë;
 • Ekstrakti i rigonit (Origani Herba) – paralizon helmintet dhe përshpejton dekompozimin e tyre. , largon vezët, toksinat, helmet dhe mbetjet e ushqimeve të papërpunuara, përmirëson tretjen, ka një efekt antimikrobik dhe antiviral, eliminon proceset putrefaktive, forcon imunitetin, rrit lëvizshmërinë e zorrëve, përmirëson oreksin;
 • Ekstrakti i trumzës (Thymi Vulgariba) – nxit vetë-shërimin e trupit, parandalon ri-infeksionin me parazitë, stimulon lëvizshmërinë e zorrëve, lehtëson dhimbjen, përshpejton rigjenerimin e indeve dhe mukozave të prekura nga sëmundja;
 • Ekstrakt i mentes dhe anise i zakonshëm ( Mentha Folium, Anis Fructus) – përmirëson punën e traktit gastrointestinal, normalizon mikroflora natyrale të zorrëve, ndihmon në luftimin e refleksit të gojës dhe urthin, lehtësoni ngërçet dhe dhimbjet e barkut.

Si të përdorni çajin Parasol?

Kur vendosni të blini çaj Parasol, mos harroni të specifikoni mënyrën e përdorimit të tij. Nuk ka asgjë të komplikuar në të – thjesht shtoni 1 lugë gjelle të produktit në 100 ml ujë të valë dhe lëreni për 30 minuta. Përzierja merret 3 herë në ditë para ngrënies. Kohëzgjatja e rekomanduar e trajtimit është 20 ditë. Gjatë gjithë periudhës së terapisë, është e nevojshme t’i përmbaheni ekuilibrit optimal të ujit dhe të pini një sasi të mjaftueshme të ujit të pastër (nga 2,5 në 3 litra) – kjo do të përmirësojë efektin. Gjithashtu vini re se Parasol mund të përdoret në kombinim me probiotikë të tjerë.

Një mendim ekspert

Goran MD, mjek i sëmundjeve infektive:

Ko I shihen shpesh pacientë që ankohen për shëndet të dobët, mungesë energjie, puçrra fytyre, probleme me traktin gastrointestinal etj. Në shumicën e rasteve, shkaku i problemeve të tilla është infektimi i organizmit me parazitë të ndryshëm. Kjo dëshmohet nga teste dhe studime të shumta laboratorike. Ka shumë metoda për t’i luftuar ato, por një nga më efektivet është çaji Parasol – lider në tregun botëror. Është një ilaç i besueshëm që jep rezultate të shpejta. Me një përbërje natyrale dhe të sigurt, ka një efekt pozitiv në të gjithë trupin dhe ju lejon të hiqni qafe parazitët në kohë rekord.

paketa PARASOL
Vetëm sot! 50% zbritje
9600 L 4800 L

Vlerësimet e klientëve

Anna:

Kohët e fundit e gjithë familja jonë u trajtua për krimba. Ajo që nuk bleva në farmaci, por nuk kishte asnjë efekt të veçantë. Kaluan disa muaj, vajza ime u shtrua në spital me dhimbje barku. Në atë kohë na këshilluan të pinim çaj Parasol. Duhen 10 ditë, gjendja është përmirësuar, kapsllëku dhe skuqja e lëkurës janë zhdukur. Tani po mendoj ta blej për të gjithë familjen.

Yosip:

Çaji i ombrellës është më i miri që mund të gjeni kur jeni i infektuar me helminte! Efekti është i dukshëm brenda pak ditësh. As që mund ta imagjinoni se sa shumë neveri fshihet në zorrët tona! Pas kursit të trajtimit, oreksi im u përmirësua, fillova të fle më mirë dhe u shfaq forca dhe energjia. Unë rekomandoj!

Wanda:

Për shumë vite jam trajtuar për aknet, por pa dobi. Dhe pastaj një mik më këshilloi të kontrolloja për pushtim dhe të pija diçka nga krimbat. Zgjodha çajin Parasol. Jam i kënaqur! Më në fund, aknet e mia u zhdukën pa lënë gjurmë dhe në të njëjtën kohë humba 1.5 kg dhe përmirësova funksionin e zorrëve.

paketa PARASOL
Vetëm sot! 50% zbritje
9600 L 4800 L