Само денес попуст 50%!
3980 ден 1990 ден
Имајте време да купите! Со промоцијата остануваат 6 пакети!

Welltox – чистење на кожата од пеги и пигментни точки Македонија 50 %


Секој знае дека еден од главните критериуми за убавина е чиста, еластична и здрава кожа. За жал, не секој може да се пофали со такво богатство. Сепак, изгледот секогаш може да се подобри. Незаменлив помошник во ова прашање може да биде
Welltox кремот, кој ефикасно се бори со пеги, пигменти и други ерупции.

Зошто Welltox и како функционира?

Welltox е апсолутно безбедна козметика. Не е забрането да се нанесува дури и бремени и млечни гради. Редовната употреба на кремот помага да се спречат кожните заболувања.Главниот ефект на кремот е опишан подолу:

 • ја отстранува отежнатост, иритација на кожата, разни воспаленија;
 • има подмладување и ја прави кожата еластична;
 • го спречува развојот на кожни болести;
 • Прочистува, moisturizes, промовира заздравување на рани и пукнатини;
 • ја отбрива кожата, ги чисти пегите и дамките;
 • дава на кожата свежина.

Состав на крем

Неспорната предност на Welltox е нејзиниот природен состав. Благодарение на ова, кремот е погоден за секаков вид на кожа. Структурата вклучува:

 • Природни масла (семе од грозје, маслиново масло, портокалово масло). Маслата помагаат во обновувањето на исушената кожа, омекне и намачкајте ја. Исто така, маслата помагаат во заздравувањето на мали рани и мозолчиња, ја изедначуваат кожата.
 • Гликолна киселина. Има ефект на чистењето, ги отстранува мртвите кафези, ја подмладува кожата.
 • Екстракт од лимон, бадана, сладунец. Совршено ја освежите кожата, исчистете ја од пеги и сончеви падини, олеснете.
 • Браун алги. Тие се една од главните компоненти, бидејќи тоа е природно богатство од корисни минерали, витамини и микроелементи.
 • Други компоненти. Помогне да се намали подмладеноста на лицето, да се зајакнат садовите, да се стимулира регенерацијата на кожата.

Интеракцијата на сите компоненти на кремот, секако, ја лечи кожата и ја прави млада и привлечна.

Како да се нанесе Welltox крем

Иако кремот е клинички тестиран и погоден за било кој тип на кожа, не е излишно да бидете сигурни дека кремот е погоден за вас лично.
Пред употреба на кремот внимателно прочитајте ја составот на кремот на пакувањето.Осигурајте се дека не постојат состојки во формулацијата која може да предизвика алергиска реакција. Нанесете мала количина крем на лактот 5 минути. Погрижете се повторно дека кремот не предизвикува алергии.
Ако сè е во ред, следете ги инструкциите за аплицирање за да го добиете максималниот ефект од апликацијата на кремот:

 •  Прво, чистење на кожата на козметика, нечистотија и маснотии.
 • Нанесете уредно крем за масажа.
 • Обидете се да не преземате премногу крем за да не ја преоптоварите кожата со вишок крем.
 • Најдобро е да се примени крем во текот на ноќта, кога кожата се релаксира.

Цена и каде да се купи Welltox крем во Македонија?

Можете да купите цевка со прекрасен крем на Welltox во нашата онлајн продавница. Ние работиме директно со производителите на стоката. Вие само треба да пополните апликација на нашата веб страница и да чекате за повикот од менаџерот.
Во моментов акцијата е валидна – 50% попуст за сите стоки. Количината на стоката е ограничена. Можете да купите Welltox за само 1990 MKD наместо 3980 MKD!

Мислења на експерти за Welltox

Оливер, доктор дерматолог:

“Да бидам искрен, средствата за козметологија во моментов толку многу што немам време да ги следам сите нови производи. Кога ми беше побарано да го тестирам кремот Welltox, јас не го направив тоа веднаш.Што тогаш жали. Производот целосно ги оправдува очекувањата, а природниот состав е неоспорен плус. Производителот не ветува брзи резултати, но потрошувачите сé уште се задоволни со овој крем.”

Клиентски препораки

Жаклина, 54 години:

“Мојата кожа отсекогаш била прашање на мојата гордост. Сепак, со возраста, моето лице почна да се појавува пигментирани точки. Тие станаа поголеми и потемни додека не решив да го спречам. Јас се обидов на крем Welltox бидејќи тоа беше советуван од еден добар пријател на мојот. Јас не го користам некое време, но веќе забележав дека местата почнаа да се осветлуваат. Наскоро целосно ќе исчезнат. Среќен сум со стоката!”

Стамена, 30 години:

“Немам зборови колку е тешко да се грижам за мојата фер и чувствителна кожа. Тоа ќе ве чини само неколку минути за да се добие под жешкото сонце, веднаш се качува нови пеги, молови, и така натаму.Пробав сите видови креми, народни лекови и масти. Пребарај за соодветни средства за мене е таков ризик, бидејќи мојата кожа не е за сите реагираа позитивно, често се појавуваат иритација и осип. Јас впушти да се обиде Welltox, да се ослободи од пеги и направил вистинската одлука. Сега мојата кожа ме задоволува со чистота, па дури и со боја. Покрај тоа, ми се чини дека кожата стана помека и навлажнета.Ви благодариме за брза и навремена испорака!”

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (28 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *