Само денес попуст 50%!
3980 ден 1990 ден
Имајте време да купите! Постојат 3 пакети со удел!

Tinedol – Средство против габи, чешање и пукнатини во нозете Македонија 50 % попуст

Тинедол
Дали потпетиците постојано тресат, чешаат и болат? Причините за проблемот се различни: дијабетско стапало, габи (микози), недостаток на витамини и хранливи материи, алергиски реакции, надуени брадавици, супурација на кожата и лимфостаза.

Ако сте уморни од борбата против овие проблеми и заболувања, обидете се со Tinedol од габичната станица и прстите. Составот на производот е избран според синергистичката формула за взаемно подобрување на компонентите, па затоа чувствувате забележителни подобрувања веќе за 5-15 минути по аплицирањето.

Кои се проблемите со природниот крем на Tinedol?

 • Микози (габи) во различни фази;
 • пукнатини во нозете;
 • мирис на “валкани чорапи”;
 • метаболички нарушувања;
 • брадавици, суви калуси, пченка;
 • сувост, чешање, лупење;
 • потење;
 • хиперкератоза.

Габа на нозете започнува со чувство на печење и десквамација (понекогаш доаѓа до вас “раскинува” на кожата на крвта). Ако не правите ништо, на површината се појавуваат мали меурчиња, формирајќи пазари. Колку порано ќе почнете да го користите Tinedol, толку подобро! Одложувањето на третманот води до фактот дека:

 • Микозата ги инфицира роднините и пријателите (особено малите деца!);
 • габата продира во белите дробови, бронхиите, бубрезите, црниот дроб;
 • Нозете се уништени, ноктите се претвораат во црно и се претвораат во жолта боја.

ВНИМАНИЕ! Вие не треба да се обвинувате дека сте заразени! Типични причини вклучуваат посета на јавни места и плажи; хормонски нарушувања; дерматолошки заболувања.

Како Тинедол се справува со микозата?

Кремот го нанесувате според упатствата на производителот. Активни супстанции се ладат, го елиминираат горењето и чешањето за само 5 минути.

 • На 1-2 недели постојат “меурчиња”, знаци на чешање и намалување на иритацијата.Лекот се бори против извори на инфекција, ја дезинфицира површината, ги отстранува воспалителните процеси и внатрешните нарушувања.
 • Со 2-4 недели се повредени, лечат пукнатини, моќни процеси на регенерација и раст се започнати.
 • До крајот на курсот, ноктевата плочка станува розова (не црна, не сина, не жолта, не зеленикава). Вие заборавате за непријатниот мирис и еден куп други проблеми / нарушувања.

Кои супстанции се дел од кремот Tinedol?

 • Климбазол го елиминира чешањето, се бори против микозата и нејзините симптоми, предизвикува локални метаболички процеси;
 • фарнезолот “ги исклучува” потните жлезди, ве ослободува од мирисот на “валкани чорапи”;
 • есенцијалните масла се ладат, отстрануваат чешање, дезинфицираат, почнуваат регенерација;
 • Витаминот Е е природен “крем”, го храни дермисот, ја елиминира прегазената кожа;
 • Емулзивниот восок го прави составот натопен веднаш без да остави траги на облеката;
 • карбомер штити од ризикот од повторен изглед на габата.

Упатство за масло од тинедол

 1. Моите нозе во топла вода (можете да направите бања со билки, сол и сода). Ние ги избришеме со пешкир.
 2. Го земаме кремот и рамномерно го нанесуваме на површината.
 3. Повторете 2 пати на ден за 1 месец. Ако е потребно, одиме преку уште еден курс.

Дали постојат контраиндикации за крем за Tinedol против габи, чешање и пукнатини во нозете? Лекот не се препорачува за лица со индивидуална нетолеранција на индивидуалните компоненти на лекот.

Тинедол

Можете да го користите Tinedol и во индивидуална терапија и во комбинација со други.Резултатите од третманот нема да поминат долго, затоа што:

 • Можете да носите отворени чевли без срам;
 • се ослободи од сувост, горење и чешање;
 • вратете ги вашите идеални потпетици без навестување на пукнатини;
 • заштитува од ризикот од повторна појава (повторна инфекција);
 • отстранете ја габата во која било фаза.

Кои се експертите кои заминуваат за Tinedol?

Асис, дерматолог (Грција):

“Во голем број на тестови, композицијата се покажала како ефикасна.Единственоста лежи во комплексниот ефект врз ноктите и на кожата на ногата. Не се идентификувани алергиски реакции и контраиндикации (со исклучок на индивидуална нетолеранција). Составот може да се користи како во првите фази на развојот на болеста, така и во напредните фази.Времетраењето на третманот може да биде повеќе од 1 месец.”

ТинедолТинедол

Осврти на купувачи на Tinedol

Катарина, 38 години (Австрија):

“За 2 недели, знаците на габата отиде. Кожата стана мека и мазна, но ништо не боли, чеша, чеша. Би сакал да нарачате Tinedol уште.”

Тинедол

Паула, 44 години (Шпанија):

“Имам ужасни пукнатини на моите потпетици поради дијабетес мелитус.Бришу кремот за да ги намалам. Ми се чини дека има ефект. Лековите од аптеката не ми помогнаа, но тие чинат многу пари.”

Тинедол

Денис, 52 години (Бугарија):

“За еден месец остави зголемено потење. Сега барем можам да дојдам да ја посетам, да ги соблечам чевлите, но да не руменирам. Не знам за микозата. Јас не ги имав. Мојата сопруга вели дека треба да помогнеме, но не можам да препорачам нешто што јас не го ценам себеси.”

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (28 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *