Подмладителен крем серум Silver Vera купува во Македонија со попуст од -50 %

Silver Vera
Укинувањето се нарекува постапка за затегнување на кожата. Со помош на хардверски и хируршки методи, тие се борат со стареењето промени и подобрување на контурите на лицето. Производителите на модерна козметика постојано бараат алтернатива на скапи и небезбедни процедури. Еден од иновативните случувања во областа на подмладување беше крем за серум Silver Vera со ефект на кревање.

Како функционира Silver Vera

Серумот Silver Vera е дизајниран за инстантно и безбедно кревање на лице без инјекции и операции. Активни компоненти на кремот за 2 минути мазни брчки, даде на кожата turgor, подобрување на овална лице. Ефектот е особено забележлив на брчките на лицето – тие исчезнуваат. Производителот го нагласува фактот дека експлозијата е привремена мерка.Резултатот од дејството на серумот исчезнува по 8 часа. Но, позитивното влијание врз производството на сопствени колагенски влакна останува. Структурите на кожата постепено, од употреба до употреба, стануваат поластични.

Предности на кремот:

 • Дејствува веднаш;
 • Го складира резултатот до 8 часа;
 • Стимулира производство на колаген;
 • Го подобрува тен;
 • Борба со пигментација.

Silver Vera е наменета за жени со знаци на стареење на лицето, кои сакаат да добијат брз и загарантиран резултат на подмладување. Користете крем кога сакате брзо да се ставите во ред пред важен состанок или настан. Производот служи како одлична основа за шминка. Не остава остаток по апликација. Тоа им дава на структурата на кожата мазна и влажна изглед.

Состав на крем Silver Vera

100% природни состојки на кремот се добро познати на козметичарите од целиот свет. Тие имаат способност да ги корегираат промените поврзани со стареењето, стимулираат синтеза на природен колаген, обезбедувајќи еластичен и паметен изглед на кожата.Структурата вклучува:

 • Колаген. Ги активира процесите на регенерација, промовира задржување на влагата во дермисот, ги прави еластичните структури на кожата;
 • Натриум хиалуронат. Недостатокот на полисахариди доведува до одење на кожата.Делува на клетките, ревитализира и негува со влага. Има антиоксидантно дејство кое ги елиминира брчките, има ефект на кревање;
 • Клеј. Ја затегнува кожата, ги измазнува фините брчки, ги неутрализира слободните радикали кои влијаат врз процесот на стареење;
 • Уреа. Погодно влијае на состојбата на епидермисот, совршено навлажнува, ги елиминира малите недостатоци: сувост, пукнатини, воспаление. Им помага на другите компоненти да навлезат во длабоките слоеви на дермисот.

Со помош на крем Silver Vera, можете да одбиете од секојдневна употреба на дебел слој на козметика за да ги маскирате старите брчки. Лесниот серум ви овозможува да изгледате многу помлади за само 2 минути. Во овој случај, можете да нанесете лесна маска на лицето. Она што ние веднаш го забележуваме кога го користиме кремот:

 • Измазната кожа на лице;
 • Помала длабочина на брчките;
 • Сјаен изглед на кадифена кожа;
 • Затегнато лице е овало.

Како да се користи крем

Лицето чисти со тоник, сува. Мала количина на крем за да се стави на влошки од прсти и се шири на лицето. Со патетични движења добивате целосна апсорпција. Почекајте точно 2 минути и нанесете нормална шминка. По 8-10 часа се мие со обична вода. Редовната апликација ја подобрува работата на метаболичките процеси.

Silver VeraSilver Vera

Експертски осврти

Линет, козметичар (Словачка):

“Жените со возраст често губат доверба. Тогаш тие едноставно имаат потреба од ефективна алатка. Таквите магично стапче може да биде серум Silver Vera инстант акција. Вие само треба да го чистите лицето и нанесете тенок слој на крем. По 2 минути ќе бидете подготвени за важен настан. Нема ризик да стане обична девојка со одбивни шминка по неколку часа. Впрочем, укинувањето не го влошува твоето лице. Непосредниот ефект се објаснува многу едноставно – молекулска формула е составен на таков начин дека компонентите се активираат веднаш по контакт со жив кожата. Поголемиот дел од светот ѕвезди одамна имаат во нивниот арсенал како брзо кревање.”

Осврти на клиенти

Леа, 36 години (Франција):

“Јас сум задоволен со серумот. Лесен, лесен, незабележлив. Секогаш носете шише во мојата чанта. Неколкупати многу ми помогнаа.”

Silver VeraSilver Vera

Јулија, 49 години (Полска):

“Пред 4 години го направив првиот прекин. Изгледаше убава и беше задоволна со себе. Неодамна почна да размислува за следниот чекор за подмладување, но мојот пријател ми даде крем Silver Vera. Прекрасна работа.Одговара на 100%. Можете да заборавите за операцијата некое време.”

Матилда, 51 (Грција):

“Скапиот крем е секогаш достапен на полицата во бањата во големи количини: навлажнувачки, корективни, возраст. Но, тие треба да се применуваат двапати дневно, без исчезнати. Толку многу пари исчезнуваат! Серумот купи од интерес и веднаш се вљубил. Навистина ефикасен итен метод за било кој тип на кожа. За една апликација – минус 5-7 години.”

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (148 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *