Таблети од хипертонија ReCardio: така што крвните садови беа нормални! Купи во Македонија со попуст од -50%

ReCardio
Кардиоваскуларните болести ги заземаат водечките позиции во светот во смисла на смртност. И првото ѕвоно е хипертензија. За да се осигура дека садовите се секогаш силни, еластични и имаат доволно простор за слободно циркулирање на крв, неопходно е да се направи превентивно одржување. За ова, подготовката на ReCardio, чија акција е насочена кон нормализација на артерискиот притисок и одржување на состојбата на крвните садови, е совршено прикладна.

За производот

ReCardio е таблета базирана на билни супстанции, така што тие се апсолутно безбедни и немаат несакани ефекти (освен за алергии на одредена компонента на составот). Тие беа дизајнирани да обезбедат секој хипертензивен човек да може да си дозволи без скапи и штетни синтетички лекови.

ReCardio

Механизмот на дејство на лекот се базира на елиминација на причините за хипертензија, а не само на третманот на симптомите (критичен висок притисок). Активни елементи на ReCardio помагаат да се одржи нормално ниво на кислород во крвта, со што се намалуваат крвните садови и се одржува нормалниот проток. Крв слободно тече кон срцето и другите органи, а лицето се чувствува добро.

За разлика од другите средства против хипертензија, Рекардио не е лек кој итно може да го намали крвниот притисок. Таблетите имаат кумулативен ефект и по преминувањето на целиот тек на хипертензивни кризи може да се заборави.

ReCardio

Составот на

ReCardio е комбинација од неколку компоненти, од кои секоја носи одредена особина на подготовката.

  • Родиола роза. Екстрактот од овој цвет го намалува ризикот од атеросклероза и помага да се елиминираат холестеролните плаки кои ги затвораат садовите.
  • Курмерен. Спајс, кој помага да се задржи садови во тон, со зајакнување на нивните ѕидови.
  • Б витамини Ноќевање. Обврзана компонента на секој самопочитлив лек наменет за превенција и лекување на болести на срцето и крвните садови.
  • Биотин. Група на витамин Б растворлива во вода, одговорна за спречување на атеросклероза.
  • Глог. Нашите баби и прабами знаат дека лушпата или тинктурата на овошјето и лисјата на ова растение совршено ги чисти садовите. Затоа, екстракт од глог е присутен во составот на лекот Рекардио.
  • Гинко билоба. Фабрика чиј екстракт помага да се прошират садовите и да се подобри протокот на крв.
  • Шипи. Изворот на витамин Ц, кој е толку неопходен за срцевиот мускул за континуирана работа.
  • Лизин. Корисни лесно сварлива амино киселина која во комбинација со витамин C престане дејството на липопротеини, кои се една причина за васкуларна оклузија.
  • Калина. Одговорен за проширување на средни садови и мали капилари, чие стеснување може да доведе до хипертензија.
  • Печурка Чага. Популарна бреза која помага да се нормализира притисокот и да се спречи скокот.

Инструкции за употреба

За да постигнете ефективни резултати од користењето на ReCardio, мора строго да ги следите упатствата. Дневната доза е 2 таблети и земајте ги со интервал од 12 часа.Односно. ако утринската таблета е пијана во 8 часот наутро, тогаш вечерниот прием е 20 часа. Не треба да џвакате Рекардио: само пијте многу вода.

Превентивниот тек на лекот е 2 недели. Терапевтски – 1 месец. За сето ова време, треба постојано да пиете таблети ReCardio, без да пропуштите еден ден.

Мислење на специјалист за ReCardio

“Хипертензијата не е само периодичен скок во притисокот, туку сериозен симптом кој може да зборува за многу срцеви заболувања. Затоа, неопходно е да се преземат мерки ако има проблеми. ReCardio – добра опција за васкуларно закрепнување и елиминација на хипертензијата, бидејќи ова е природен не-хормонален лек без несакани ефекти и зависност.”

Марк, кардиолог

ReCardio

Клиент повратни информации за производот

“Наредив Рекардио за Баба. Таа постојано беше измачувана од притисок и дури не можеше да излезе на улица – се плашеше дека ќе стане лошо, и никој нема да помогне. По текот на таблетите, бабата не само што стана активна, туку дури и се запиша во хорот на локалниот дом на културата. Оди таму 3 пати неделно, се гордее со својата ефикасност и раскажува за ReCardio на нови пријатели.”

Моника, 19 години, Италија

“Колегите почнаа да забележуваат дека моето лице често цвета. Отидов на лекар: тие ставија хипертензија и пропишаа многу таблети. И имам болен црн дроб, така што практично не можам да добијам медицина.Решив да се обидам со хербалниот лек Рекардио и не бев погрешно. Лекот е одличен: по неколку недели почнав да се чувствувам подобро: црвенилото на моето лице отиде и главата ми престана да тепа.”

Павел, Република Чешка

ReCardio

“Тоа беше Рекардио, кој буквално го стави мојот сопруг на нозе кога одеднаш имаше чести хипертензивни кризи. Благодарение на ова чудо дрога, брачниот другар беше во можност да заврши 2 години и тивко се пензионира.”

Марија, Норвешка

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (639 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *