Само денес попуст 50%
118 € 59 €
Имајте време да купите! Со промоцијата остануваат 6 пакети!

PsoriMilk – ефикасен лек за псоријаза! Македонија Попуст 50 %

PsoriMilk
Псоријазата е една од најпознатите “мистериозни” болести. Причините за нејзиното појавување сè уште не се целосно проучени. Псоријазата зафаќа околу 4% од светското население и може да се манифестира на било која возраст.
Како систем, болеста влијае не само на кожата и ноктите, но исто така и на внатрешните органи. Третманот е често долг и не секогаш ефикасен.
Еден од модерните алатки за да се подобри состојбата на кожата и да се постигне стабилен ремисија – млеко PsoriMilk. Таа брзо ги ублажува пациенти и ги ублажува непријатни симптоми.

Што е PsoriMilk и како функционира?

Крем PsoriMilk – модерна алатка со висока ефикасност, што овозможува да се ослободи од надворешните манифестации на псоријаза во раните фази и значително подобрување на состојбата во тешки случаи.

Кремот има многу предности во споредба со други средства за такво дејство:

 • не-хормонален состав;
 • брз ефект;
 • елиминација на болно чешање и воспаление. Олеснувањето доаѓа веќе во првите денови на користење на PsoriMilk;
 • нормализација на циркулацијата на крвта;
 • отстранување на сувост;
 • чистење на кожата од плаки;
 • дезинфицира, спречувајќи пенетрација на инфекции од погодените области на кожата;
 • разноврсност (исто така помага при егзема, дерматитис и други кожни болести);
 • удобна апликација;
 • Достапна цена.

Ефикасноста на PsoriMilk е докажана во клиничките испитувања во Франција во 2014 година. Студијата вклучувала околу 1000 лица со различни степени и форми на болеста.По тринеделен период, скоро сите доброволци забележаа позитивен ефект. Почетните фази на болеста беа целосно елиминирани, во сериозни случаи, забележан е значителен напредок во третманот.

Состав

Кремот PsoriMilk вклучува само природни состојки, кои заедно имаат моќен лековит ефект:

 • лотос орев – помага да се исчисти и навлажне кожата;
 • celandine – незаменлив во третманот на разни кожни лезии – папиломи, херпеси, акни, итн;
 • прополис. Го подобрува природниот мекоста на кожата, отстранување на чешање решава плоча, ефикасно лекува гребнатини.
 • Јапонски орли помине е природен антибиотик. Уништува патолошка микрофлора, има антибактериски и антибактериски ефект;
 • ловец. Елиминира пилинг, болка и чешање. Има антимикробен и антисептичен ефект, промовира регенерација на кожата;
 • shea butter (карите) – ја зголемува еластичноста на кожата, го лечи, го елиминира пилинг.
 • пантенол – го обновува погоденото ткиво;
 • анемарена асфодел – се користи во кинеската медицина како антиинфламаторно средство, го обновува метаболизмот во клетките, ги лекува раните;
 • forsyzia виси – природен антибиотик со широк спектар;
 • Тасев биле – има анти-воспалителни ефекти;
 • gotu kola (Centella asiatica) – поседува потентен рана-лековити својства, промовира регенерација на клетките, е ефективно средство krovoochistitelnym;
 • хлеб – природен антисептик, совршено ги лекува раните и ја лечи кожата;
 • витамин Е – има својства на лекување на рани, го елиминира пилинг, ја навлажнува кожата.

PsoriMilk

PsoriMilk

Инструкции за употреба

За да постигнете максимален ефект, мора да следите едноставни правила:

 1. Нанесете мала количина на крем PsoriMilk во погодените области на кожата.
 2. Добро тријте.
 3. Нанесете го производот два пати на ден, со сериозно оштетување на кожата – 2 пати почесто.
 4. Терапијата е 3-4 недели.

Експертски повратни информации за PsoriMilk

Хрос, дерматолог (Германија):

“Откако дознав за појавата на нов лек за псоријаза PsoriMilk, внимателно го проучував неговиот состав, резултатите од истражувањето и се обидов да ги советувам своите пациенти како дополнување на третманот. Се покажа дека процесот на заздравување во нив значително се забрзува. Сега го доделувам на речиси сите и гледам многу добри резултати – има очигледен напредок. Големиот плус е не-хормоналниот состав на PsoriMilk и неговата целосна безбедност.”

PsoriMilk

PsoriMilk

Мислења на клиентите

Кинга, 40 години (Унгарија):

“Повеќе години страдав од псоријаза. Секоја есен и пролет се појавуваат нови пруритурни плочки. Се разбира, јас сум лекуван, но процесот е многу бавен и, искрено, не евтин. Пред неколку месеци, лекарот препорача да се обиде крем за PsoriMilk. Го користам веќе втора година. Резултатот е!Плаките беа значително намалени, болното чешање престана.”

PsoriMilk

Адулио, 29 години (Шпанија):

“Псоријазата се појави во моите тинејџери. Оттогаш се обидов многу пари: масти, инјекции… Ефектот најчесто е краткорочен. Неодамна слушнав за крем PsoriMilk и одлучи да нарачате – никогаш не сте знаеле.Значи, во моментот тоа е најдоброто што сум го пробал! По текот на третманот, надворешните манифестации на болеста практично исчезнаа. За првпат по многу години имам чиста кожа!”

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (25 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *