Stars: 1Stars: 2Stars: 3Stars: 4Stars: 5 (543 ratings, average: 4,30)
пакет PARASOL
Побрзај! 7 пакети останаа со попуст
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден

Чајот PARASOL е сигурен и безбеден лек за паразити. Купувајте во Македонија со попуст!

прегледи PARASOL

Дали страдате од акни, опаѓање на косата или мрсна себореја? Ви се лупи кожата или ви се кршат ноктите? Дали сте почнале да се разболувате често, да чувствувате недостаток на сила и целосна слабост? Во повеќето случаи, паразитите се главната причина за овие симптоми! Тие можат да се заразат на различни начини, но најчесто инфекцијата се врши преку домашни миленици, храна, вода, почва, предмети за домаќинството и инсекти. Главните знаци на хелминтична инвазија се склоност кон алергиски реакции, чести настинки, хроничен замор, постојани главоболки, запек и дијареа, болки во мускулите и зглобовите, нервоза, несоница и губење на апетит, темни кругови и вреќи под очите. И додека некои прават бескорисни обиди да се ослободат од симптомите, други пијат чај од PARASOL и ги елиминираат главните виновници.

Карактеристики на PARASOL

PARASOL е сертифициран антипаразитски чај, кој е повеќе од 30 дена ќе ги отстрани различните паразити од телото. Неговите предности можат безбедно да се припишат:

 • Природен состав – содржи само лековити растенија собрани на еколошки чисти места
 • Подобрување на целокупното здравје – ги штити сите органи од негативни влијанија и систем;
 • Нема несакани ефекти – лекот е апсолутно безбеден, затоа може да се зема без лекарски рецепт;
 • Брз резултат – ефектот на чајот се појавува по првата употреба;
 • Севкупно подмладување – поради подобрена кожа, коса и нокти;
 • Зголемена продуктивност – ќе се чувствувате помалку уморни и ќе се чувствувате полни со енергија;
 • Превенција на многу сериозни болести – вклучително и рак и разни инфекции.
пакет PARASOL
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден

Состав PARASOL

Една од главните предности на овој антипаразитски препарат е неговиот балансиран состав, кој се базира само на природни состојки:

 • Екстракт од горчлив пелин (Absinthi Herba) – ја потиснува виталната активност на паразите ги уништува нивните јајца, го подобрува функционирањето на цревата и ја нормализира нејзината микрофлора, ја неутрализира гликозата со која се хранат црвите, помага во борбата против анемија;
 • Екстрактот од оригано (Origani Herba) – ги парализира хелминтите и го забрзува нивното распаѓање , ги отстранува јајцата, токсините, отровите и остатоците од непреработена храна, го подобрува варењето, има антимикробно и антивирусно дејство, ги елиминира гнилосните процеси, го зајакнува имунитетот, ја подобрува интестиналната подвижност, го подобрува апетитот;
 • Екстрактот од мајчина душица (Thymi Vulgariba) – промовира само-заздравување на телото, спречува повторна инфекција со паразити, ја стимулира интестиналната подвижност, ја ублажува болката, ја забрзува регенерацијата на ткивата и мукозните мембрани погодени од болеста;
 • Екстракт од мента и анасон обичен ( Mentha Folium, Anis Fructus) – ја подобрува работата на гастроинтестиналниот тракт, ја нормализира природната цревна микрофлора, помага во борбата против рефлексот на замолченост и металоиди, ублажување на стомачни грчеви и болки.

Како да го користите чајот PARASOL?

Нема ништо комплицирано во тоа – само додадете 1 лажица од производот во 100 ml врела вода и оставете 30 минути. Смесата се зема 3 пати на ден пред јадење. Препорачаното времетраење на третманот е 20 дена. Во текот на целиот период на терапија, потребно е да се придржувате до оптималната рамнотежа на водата и да пиете доволна количина чиста вода (од 2,5 до 3 литри) – тоа ќе го подобри ефектот. Исто така, имајте предвид дека Parasol може да се користи во комбинација со други пробиотици.

Стручно мислење

Горан MD, лекар заразни болести:

Ko I често гледате пациенти кои се жалат на лошо здравје, недостаток на енергија, акни, проблеми со гастроинтестиналниот тракт итн. Во повеќето случаи, причината за ваквите проблеми е инфекцијата на телото со разни паразити. За тоа сведочат бројни лабораториски тестови и студии. Постојат многу методи за борба против нив, но еден од најефективните е чајот од чадори – лидер на светскиот пазар. Тоа е сигурен лек кој дава брзи резултати. Со природен и безбеден состав, тој има позитивен ефект врз целото тело и ви овозможува да се ослободите од паразитите во рекордно време.

пакет PARASOL
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден

Прегледи од клиенти

Ана:

Неодамна целото наше семејство беше лекувано од црви. Она што не го купив во аптека, но немаше посебен ефект. Поминаа неколку месеци, ќерка ми беше примена во болница со болки во стомакот. Тогаш нè советуваа да пиеме чај со чадори. Потребни се 10 дена, состојбата е подобрена, запек и осип на кожата исчезнаа. Сега размислувам да го купам за целото семејство.

Јосип:

Чајот за сонце е најдобриот што можете да го најдете кога е заразен со хелминти! Ефектот е видлив за неколку дена. Не можете ни да замислите колкава гадост се крие во нашите црева! По текот на лекувањето, апетитот ми се подобри, почнав да спијам подобро, а се појавија сила и енергија. Препорачувам! .

Ванда:

Долги години се лекувам од акни, но безуспешно. И тогаш еден пријател ме советуваше да проверам дали има инвазија и да пијам нешто од црви. Се одлучив за чај со чадор. Воодушевен сум! Конечно, моите акни исчезнаа без трага, а во исто време изгубив 1,5 кг и ја подобрив функцијата на цревата.

пакет PARASOL
Само денес! 50% попуст
4800 ден 2400 ден