Само денес попуст 50%!
3980 ден 1990 ден
Имајте време да купите! Со промоцијата останаа 9 пакети!

Hondrocream – третман на зглобови и болки во мускулите Македонија – 50 %

Hondocream
Кога проблемите со грбот, со зглобовите или со трауматска болка започнуваат, најраспространетите методи на третман – убоди и таблети. Но, преземањето моќни лекови е опасно. Hondrocream ќе помогне да се излезе од ситуацијата.
Ефективноста на Hondrocream веднаш се потврдува со грбот, зглобовите и мускулите.Главната работа е дека во композицијата нема никакви вештачки компоненти.

Што е Hondrocream и како работи?

Кремот ја ублажува болката. Замор на грбот и нозете, воспаление и едем ќе го елиминираат Hondrocream. Работи на обновување брзо и сигурно. Може да влијае на артроза и остеохондроза. Дури и старите форми не можат да стојат под појавата на кремот. Раширувањата и мускулните грчеви престануваат со непријатност. Ваквите својства се постигнуваат поради составот.

Состав на крем

Никој не тајно за компонентите на кремот. Целиот состав на Hondrocream е насликан право на пакетот.

  • Коњ костен. Неговите лековити квалитети биле искусни од многумина. Тој расте во себе супстанции кои го намалуваат прагот на згрутчување на крвта и спречуваат формирање на тромби. Ѕидовите на садовите под влијание на овие супстанции се зајакнуваат. Артериите, вените и капиларите стануваат еластични и издржливи.
  • Црвена пиперка и камфор. Тие имаат моќен ефект на греење на мускулите.Загреаните мускули ја губат способноста за затегнување на зглобовите. Превземената тензија е повлечен спазам. Не е важно што е овој спазам – од болест или повреда.
  • Ментол. Оваа компонента не е вештачка. Се добива од есенцијално масло од нане.Областа на дејство на ментол од капки во носот до Валидол. Како дел Hondrocream ментол помага смири мускулите, благотворно делува на крвните садови. Капиларите и коронарните садови се предмет на ментол.
  • Масла од ела и еукалиптус. Ер маслото е средство за зајакнување на имунитетот со силни антисептични и бактерицидни способности. Сибирскиот помфрит им се заблагодарува на Сибирите за нивното здравје. Маслото од еукалиптус може да ја олесни болката, да ги залечи раните и да ги регенерира ткивата, да го смири и стимулира обновувањето на телото.

Секоја од наведените компоненти на Hondrocream не е способна да предизвика алергиска реакција, што ја прави неговата употреба безбедна за луѓе со слични проблеми.

Упатство за апликација

Чистотата е гаранција за здравјето! Областа на телото на која кремот ќе се нанесува треба да биде чист и сув. Крем Hondrocream се применува во мали делови на подготвената површина на телото и внимателно се нанесуваат во кожата.

Внимателно – не значи интензивно. Едноставно со нежни движења за масажа за да се постигне целосна апсорпција на кремот во кожата. Еден час по телото треба да го измиете кремот со топла вода. Крем Hondrocream во акутни случаи може да се примени 2 пати на ден.

Цена и каде да се купи Hondrocream во Македонија?

Кремот може да се нарача и да се купи на официјалната веб-страница на производителот.Во моментот, стоката може да се набави со попуст од 50%. Цената е само 1990 MKD наместо 3980 MKD. Побрзај! Количината на стоката е ограничена.

Мислења на експерти за крем

Ортопедски лекар Имри:

“Секое лице е склоно кон модринки, фрактури и дислокација. Проблемите на зглобовите и тетивите се чести доволно проблеми. Кремот претрпе клинички испитувања. Кремот е безбеден, не предизвикува иритација и алергии. Сепак, вреди да се провери личната нетолеранција на кремот пред апликација. Ова треба да се направи со секој производ. Кремот е погоден за секоја возраст и не е зависен. Со артроза, повреди и болки во мускулите, препорачувам да го користите Hondrocream.”

Клиентски препораки

Ѓорѓи, 35 години:

“Дојдов во несреќа. Подлактицата беше скршена. По операцијата, коската не лечи долго време. Анѓелковиќ речиси го расипа црниот дроб. На една страница наидов на Hondrocream. Сега не пијам апчиња, бидејќи воопшто нема болка.”

Јулијана, 26 години:

“Валани на ролки и боли моето колено. Тоа беше ужасно отечено.Најблиската аптека има среќа да купи Hondrocream. Подоцна сфатив дека имав среќа. Следното утро отидов да работам мирно!”

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *