Денес само 50% попуст!
3980 ден 1990 ден
Имате време да се купи! Останатите 14 пакети со акција!

Collamask – за подмладување на кожата Македонија попуст – 50 %

collamask
Оваа алатка ќе ви овозможи да заштедите на салони за значителен износ на пари. Формула Collamask уникатен. Маска комплекс влијае на сите слоеви на кожата и помага да се елиминираат брчките на лицето, пегла кожата, го прави тенот свежо и пријатно, го елиминира широк пори.

Акција и примена инструкции Collamask

Во Collamask состав содржи активни состојки кои продираат сите слоеви на кожата и намалување на регенерација на кожата, ја нормализира размената на водата во клетките придонесе за производство на кожата колаген. Производот е погоден за жени над 25 години.

Со редовна употреба Collamask со вашата кожа се појават видливи промени. Во првата недела на кожата јасно на мртвите клетки, тенот станува посвежа, порите се смали значително.

Во следните неколку недели, ќе забележите дека кожата станува еластична, мали брчки исчезнуваат. Во наредните две недели кожата е целосно ажурирани, ќе има видливи промени кои ќе бидат видливи за сите. Ефектот на примена на маската е кумулативен и ќе ве молам за долго време.

Постапката за примена на маска ќе ве однесе околу 20 минути. Треба да се избере погодно време, така што никој не се расејува. Нанесете дебел слој на маска се препорачува. По 20 минути, топла вода за плакнење состав, и остатоци од влага размачкана хартија пешкир.

Препорачаната стапка на примена – 6 недели. Сопствениците на маска за сува кожа треба да се применуваат два пати неделно за други видови на кожата доволно еднаш неделно. Како резултат на тоа, студии покажаа дека Collamask не предизвикува алергии.

Состав Collamask

Маската е погодна за сите типови на кожа, затоа што само природни состојки во неговиот состав. Меѓу нив се:

collamask_makedonia

  • Растителни масла и бетаин. Растителни масла се користат за исхрана, хидратација и омекнување на кожата. Бетаинот смирува кожата, го елиминира иритација и разни осип.
  • Blue глина. Заситени масти, минерали клетки, промовира зараснување на рани и лузни, има чистење својства, токсини, порите.
  • Амино киселини. Амино киселини формирана од страна на расцепување на протеини кои се градбени блокови за кожата. Колаген и еластин, која е неопходна за младост и убавина, исто така, се синтетизираат од амино киселини.
  • Колаген. Тој е одговорен за цврстината и еластичноста на кожата, ја задржува влажноста и ја обновува структурата на кожата. Може да се каже дека недостатокот на колаген – главна причина за стареење.
  • На етерично масло од Palmarosa. Поради својата антисептички својства, одлична за отстранување на акни, дерматитис, егзема. Исто така го стимулира зараснување на рани, го зајакнува крвните садови, нормализира масти рамнотежа.
  • Натриум алгинат. Subcutis зголемува тонот на кожата и го зајакнува колагенските влакна, нормализира влага рамнотежа, го активира својства на бариера, има тоник ефект, да ви помогне да се намали воспалението.

Каде да се купат Collamask во Македонија?

Купат оригинални средства Collamask само на официјалниот сајт на производителот. Мора да наведете svvoy телефон во формуларот за апликација. Операторот ќе ви се јавиме за да се разјаснат деталите за нарачката.

collamask_reviews

Можете да го замолите повеќе информации или совети за користење на маски. Набавка значи сајтот може да биде 50% попуст.

Резултатите од примената на Collamask, прегледи и препораки

Козметик Живко:

“Главната карактеристика на пари е неговата природна структура, која не предизвикува зависност или алергии. Collamask помина клиничките испитувања, што е важен факт, затоа што здравјето е најважно. По третманот кожата изгледа свежи и одморени, добива сите потребни хранливи материи и витамини. Маската е погодна за сите типови на кожа.”

collamask_reviews
Дерматолог Доминика:

“Примена на маска за да на вашите клиенти, јас забележав дека ветува дека ќе се исполнат производителите маски: воспаление намалува, забавување на процесот на стареење и стареењето на кожата, акни исчезнуваат. Тоа е докажан алатка за мене и моите клиенти.”


Ece, 42 години:

“Резултатот од примена на маска Јас сум многу среќен. Мојот живот не е целосно точна, пушам, не се доволно спиење често, snacking во движење. Состојбата на мојата кожа, исто така, бил несовршен: упорни акни, флакцидност и сувоста. Јас не имаат големи надежи за маската, само одлучи да го испробаш. Ова е неверојатна алатка! Јас сум 7 години помлад Запознаени секогаш ми се сомневаат на дотерување, и комплименти. Јас не можат да добијат доволно!!”

collamask_reviews

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *